1. leht 1-st

kauba vahendamine hiinast

Postitatud: 20 Apr 2014, 11:59
Postitas mart11
Tere, plaanin teha oü, ja siit küsimus. Nimelt telliks väljaspool euroopa liitu x toodet 25 euriga, siin müüks siin edasi 50ga. Kui palju oleks minu kasum, eeldusel et raha jääb ettevõttesse ning palgatulu ei maksa. Kas minu arvutus on õige: 50 x 0,20 = käibemaks = 10 eur; tulumaks=müügihind-ostuhind= (50-25)x0,21 = 5,25 ; lõplik kasum mis jääb kätte 50-10-5,25=34,75?

Re: kauba vahendamine hiinast

Postitatud: 21 Apr 2014, 08:27
Postitas imsyda
Veel pead maha võtma toote ostuhinna e. 34.75 - 25 = 9.75. Olenevalt kaubast ning sellest, kui suure partii Hiinast tellid pead veel arvestama tollimaksudega. Samuti, kui tegu elektroonikavidinatega vms juhtub tihti, et need ei vasta EU nõuetele ning toll võib need konfiskeerida. Endal on sellega halvad kogemused, konfiskeeriti nii sülearvuti kui mobiiltelefonid. Kusjuures mulle ei saadetud selle kohta isegi teadet, muudkui ootasin ja ootasin.

Isegi kui pääsed tollimaksudest, pead arvestama ajakuluga, müügiga seotud (reklaami)kuludega ja saja muu pisiasjaga mis samuti kasumi ära söövad. Samuti sellega, et Hiina kaup on Hiina kaup ja suure tõenäosusega hakkad saama klientidepoolseid kaebusi ning pead kaupa parandama, vahetama, tagasi ostma jne. Oleneb muidugi konkreetsest tootest.

Üldse on minu arvates see Hiinast tellimine küllalt riskantne. Hea tahtmise juures leiab igale kaubale tarnija ka Euroopast, suht sarnaste hindadega kusjuures. Kui aga jääd Hiina juurde, peaks juurdehindlus kindlasti suurem olema.

Re: kauba vahendamine hiinast

Postitatud: 22 Apr 2014, 07:41
Postitas Taavi
Ettevõttena vist ikka tulumaksu maksma ei pea, kui selle eest omale palka ei maksa? Kui palka maksad, siis tulevad ka muud maksud lisaks.

Parem ärimudel on ilmselt dropshipping siiski, aga jällegi tuleb enne tublisti veenduda, et tootja on usaldusväärne ja toode ka oma kvaliteeti väärt. Kunagi alertpay eest tellisin hiinast mingit kraami ja pildiga ei läinud praktiliselt ükski tellitud asi päris kokku ja isegi karbid olid mõlgitud või katki, nii et mul oleks veidi piinlik edasi müüa, kui pakend on mõlgitud ja puru, nagu oleks seda aastaid kasutatud. Kaebused oleksid üsna garanteeritud.

Re: kauba vahendamine hiinast

Postitatud: 28 Apr 2014, 00:17
Postitas bikeboy
Ostad 25-ga ja müüd 50-ga, siis sinu tulu on 50-25=25. Lihtne matemaatika.