Categories
Esimesed sammud: raha kogumine, eelarve, säästmine RahaRaadio saated

RR051 – Jõulud ja kingitused

Jõulud on juba peagi ukse taga, aga kas sul on ikka kingid juba ostetud? Otsustasime rääkida natuke sellest, kuidas võiks ka pühasid säästlikumalt tähistada. Variante on muidugi palju, ja need sõltuvad seltskonnast, kus jõule peetakse, aga äkki kuuled enda jaoks midagi uut.

Arvutasime kokku, et kahe perekonna peale peaksime Alinaga 17-le inimesele kingitused ostma. Kui iga kingi peale kulutada umbes 20 eurot, siis kokkuvõttes läheb see maksma 20 x 17 = 340 eurot. Kui palju seal aga selliseid kingitusi on, mida ka saaja reaalselt tahab?

Arutelu RahaFoorumi Facebooki grupis leiad, kui otsid #RR051
Mainitud ressursid ja lingid leiad: https://rahafoorum.ee/rr051

Jõulud on juba peagi ukse taga, aga kas sul on ikka kingid juba ostetud? Otsustasime rääkida natuke sellest, kuidas võiks ka pühasid säästlikumalt tähistada. Variante on muidugi palju, ja need sõltuvad seltskonnast, kus jõule peetakse, aga äkki kuuled enda jaoks midagi uut.

Arvutasime kokku, et kahe perekonna peale peaksime Alinaga 17-le inimesele kingitused ostma. Kui iga kingi peale kulutada umbes 20 eurot, siis kokkuvõttes läheb see maksma 20 x 17 = 340 eurot. Kui palju seal aga selliseid kingitusi on, mida ka saaja reaalselt tahab?

Jõulud ja kingitused

Tõime välja järgmised säästlikud ideed:

– leppida kokku maksimum summa, mille eest kingi ostate

– võtta loosi

– isetehtud kingid ja seiklused

– õhtusöök

– “rahavahetus”

Samuti vastame küsimustele nagu näiteks, kuidas saab teada, mida inimene kingiks soovib? Ja mida kindlasti vältida kingituste tegemisel.

Kas sa oled juba meie ideedest kuulnud? Võib-olla on sul enda omad, mida tahad meiega jagada? Kirjuta kommentaaridesse oma kogemustest.

Head kuulamist!

P.S. Helikvaliteediga juhtus vist töötlemise käigus mingi apsakas. Loodetavasti väga palju kuulamist siiski ei takista.

Aita meil jõuda rohkemate kuulajateni ja jäta iTunesis oma aus hinnang ja/või tagasiside.

Lingid ja ressursid:

Muusika: Greg Kuehn

3 replies on “RR051 – Jõulud ja kingitused”

Mulle meeldis väga see kupongiidee, olen ka ise seda kasutanud, sest ma oleksin väga liigutatud, kui keegi teeks kupongid, et ta tuleb mu koera jalutama või temaga mängima, teeb mulle õhtusöögi või viib välja sööma jne.
Väga heaks kingituseks on ka annetused kingisaaja nimel erinevatele organisatsioonidele, mis kingisaajale on olulised või südamelähedased.
Lisaks on heaks ideeks teha ise huvitavaid DIY (söödavaid) kinke nt viid kingisaajale ilusas purgis enda tehtud müslit, kuskussisegu, vanilliessentsi(küpsetajale), maitsetaimedega õli, huvitavaid hoidiseid, küpsisesegu (paneb paar asja juurde, viskab ahju ja saab küpsised), valmis küpsiseid jne. Seda kasutades peab muidugi kindel olema kingisaaja maitse-eelistustest.

Mis Alina itsitamise mõte on?
Lisa veel sõna ja pildimäng, tutvumiskuulutused ja ongi nightchat valmis.

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.