Categories
RahaRaadio saated

RR021 – Miks ühisrahastus on investeerimiseks hea varaklass?

Viimasel ajal olen üsna palju tähelepanu pööranud ühisrahastusele ning 14. novembril korraldame ka ühisrahastuse teemalist koolituspäeva. Tänases saates räägin natukene sel teemal, miks ma sellele nii palju rõhku olen pannud ehk miks minu arvates on ühisrahastus üks väga hea varaklass investeerimiseks ja investeerimise populariseerimiseks.

Kuigi saates jäi see mainimata, siis mulle isiklikult meeldib ühisrahastuse juures ka see, et suhteliselt odavalt on võimalik kätte saada väga palju õppetunde investeerimise kohta, mille eest muidu tuleks kümneid või sadu kordi suuremaid summasid välja käia.

Samuti saab läbi ühisrahastuse õppida ka mitmete erinevate varaklasside ja investeeringute kohta, nagu näiteks kinnisvarasse investeerimine, laenude väljastamine ja ettevõtetesse raha paigutamine.

Pannes €50-100 kinnisvaraprojekti või €10 mõnda ärilaenu, saad paratamatult natukene teada ka selle kohta, kuidas selliseid investeeringuid hindama peaks.

Mis sina ühisrahastusest arvad? Kas tekkis mõni huvitav mõte või täiendav küsimus? Tule jaga seda meiega ka RahaFoorumi Facebooki grupis.

RahaRaadio abil investeerima õppida

Jäta meile iTunesis aus tagasiside

Saates mainitud teemad ja ressursid:

Muusika: Greg Kuehn

6 replies on “RR021 – Miks ühisrahastus on investeerimiseks hea varaklass?”

Ei ole mõnda aega pannud ja ei plaani ka enne APIt ilmselt panna, kuna ei ole võimalik eriti mõistlikul viisil investeerida neisse laenudesse, mis mulle huvi pakkuda võiksid.

Peale APIt vaatab, mis see võimaldab ja kas on midagi huvitavat või mitte.

Räägiks jälle natuke Bondora pirukast, mis nüüd enam üldse infot ei anna. Täpselt sama info on ju juhtpaneeli alt näha, st selle statistika lehe võiks ka nüüd ära koristada. Ime, et nad üldse mingeid numbreid veel näitavad. On üsna selge, et nad on oma äri jätkusuutlikusega raskustes ja üritavad seda infot kasutajate eest ära peita, selle asemel, et kasutajatega koos parem lahendus välja mõelda. Uuest portfelli haldurist ei ole mõtet üldse rääkida, need oodatavad tootlused seal on ulme arvestades, mis piirkondadesse ja mis vääringus nad raha paigutada soovivad.

Jah ma olen nõus, et selle piruka ja protsentidega ei ole portfelli mõttes midagi peale hakata, st see ei näita portfelli tegelikku seisu. Küll aga häirib mind see, et ma ei näe enam seda summat mis on graafiku järgi viivises või 60 päeva viivises. Selles osas ma väga ei tahaks kuulda väidet, et see ei näita ka midagi või see pole ka oluline. Pikas perspektiivis ehk jah tulevadki osad 60 päeva viivises laenud ka tagasi aga mind huvitab see palju ma igakuu intressi saan praegu. Ja kui ma näen, et viivises ja 60 päeva viivises hulk kasvab, siis ma saan aru, et raha mitte juurde pannes tõenäoliselt minu igakuine rahavoog väheneb (siin võib muidugi vaielda, et kunagi hakkavad need 60 päeva viivises ka maksma aga see on tegelt teadmata kas hakkavad ja kui palju hakkavad). Teiseks ma sain sisuliselt ühe klickiga juurdepääsu nendele laenudele. See info on nüüd ka olemas ja kättesaadav aga selleks peab oluliselt rohkem vaeva nägema.

Ma kasutan neid näitajaid ka XIRRi arvutamiseks jah. Nüüd sammu võrra tüütum ehk samamoodi vaja neid võtta, nagu Omarahas.

Muidu see arvutus, mida paljud teevad ehk intress – kogu 60+ päeva viivises laenude summa = teenitud tulu, ei ole tingimata kõige mõistlikum lähenemine.

Näitab sulle päris tihti ilusat kahjumit isegi juhtudel, kus tegelikult istud üsna tulusa portfelli otsas. 14. oktoobri vebinaris sai seda teemat ka pisut põhjalikumalt käsitletud.

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.