Categories
RahaRaadio saated

RR029 – Kas tasub 500 € dividendiaktsiatesse investeerida?

Tänases saates vastame kuulajaküsimusele, mille esitas Keijo:

Kas oleks mõistlik iga kuu 500€ eest osta dividendiaktsiaid, kui ma olen alles algaja? Eesmärgiks oli jaanuaris seda tegema hakkata, esialgu 1 aasta, või investeerida 6 kuud dividendiaktsiatesse ja 6 kuud laenudesse sama summa?!

Tahaksin kiiresti oma raha kuhugi panna, sest ei taha enda raske tööga teenitud raha raisata ja elulõpuni ei jõuaks seda teha juba puht füüsiliselt!

Kindlasti pole Keijo ainus, kes uue aasta algusega seoses tahaks kiiresti esimesed sammud oma eesmärkide suunas ära teha ning finantsiliselt kindlustatud tuleviku suunas liikuma asuda.

Minu mõtted sel teemal leiad siit 29. RahaRaadio saatest. Sinu mõtteid aga ootame siinsamas kommentaarides või RahaFoorumi Facebooki grupis #RR029.

Aita meil jõuda rohkemate kuulajateni ja jäta iTunesis oma aus tagasiside.

Lingid ja ressursid:

Muusika: Greg Kuehn

4 replies on “RR029 – Kas tasub 500 € dividendiaktsiatesse investeerida?”

Offtopic, aga kui huvi on, siis:
Kuulasin R2 Hommikuprogrammist Lego klotsidesse investeerimisest. Päris huvitav, mis? Hinnad tõusvad keskeltläbi 14% aastas!

https://thebrickblogger.com/2012/10/lego-investment-guide/ – Lego vs Wall St.
https://www.mirror.co.uk/money/old-lego-sets-selling-thousands-6726660 – kallid Lego komplektid
Seega tarbi ja investeeri, hambajälgi ei tohi teha klotsidele 😀

Ise viimati investeerisin oma vaba 10€ P. Kerese mündikaarti, kuna Keresest oli meedias palju juttu ja tiraaž ainult 5000 kaarti, siis müüdi need välja mõne tunniga. E-poe leht oli üliaeglnae kui müük hakkas. Usun, et ka selle hind ei lange järelmüügis.

Üldiselt Special edition ja ultra rare asjad on hea investeering, kuigi need pole nii likviidsed varad, aga ebay aitab kenasti.

Sellega muidugi see teema, et pead õiged komplektid välja valima ja vaevalt see 14% iga-aastane tõus on. Minu mäletamist mööda vaadati seal võrdlust järgmise aasta hinnaga vmt.

Selliste asjadega muidugi ladustamise probleemid kui suuremas mahus tahad tegema hakata ja müügil eBay kaudu vist väikeste asjadega ka postikulu ebamõistlikult suur?

Suures pildis eeldab selline kollektsioneerimine seda, et oled teemas sees ja naudid seda. Sellisel tingimusel võib kindlasti ka majanduslikult kasulik ettevõtmine olla.

Niisama raha teenimise eesmärgil legosid kokku ostes lõpetad ilmselt siiski raha kaotamisega, sest ei viitsi nii põhjalikult eeltööd ära teha.

Siia juurde muidugi ka veel ajakulu. Kui ikka €20 lego pealt 14% teenid, siis see on €2.8. See aeg, mis sul poes käimise, müügikuulutuse ülespaneku ja postipaneku peale läheb, on juba ilmselt suurem, kui see tulu, mis sealt saad.

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.