Categories
Investeerimine: raha sinu eest tööle RahaRaadio saated

Kui ei müü, siis ei kaota!

kui investeeringut ei müü, siis raha ei kaota

Üks päris levinud investori käitumine on see, et kahjumiga positsioone ei müü, sest äkki jõuab taastuda. Lugematul hulgal kauplejatest on sellisel moel investorid saanud.

See käitumine on nii levinud, et sellel on koguni oma nimi: dispositsiooniefekt. Halbade ettevõtete aktsiaid hoitakse liiga kaua. Heade ettevõtete aktsiad aga müüakse liiga vara maha ja jäädakse edasisest tõusust ilma.

“Kui ei müü, siis ei kaota!” mõtte puhul on aga väga oluline vaadata, millisest olukorrast me räägime. Laiapõhjalise indeksfondi puhul võib see väide isegi tõele vastata.

Üksikettevõtete, Bitcoini või mõne muu investeeringu puhul aga enam ei pruugi. Sellisel juhul on oluline hinnata, kas investeerimishüpotees endiselt kehtib või on aeg see üle vaadata. Selle jaoks on aga oluline teada, kas investeeringul kukkus ainult hind või langes ka väärtus vastavalt.

Telli omale RahaRaadio saated Apple’i podcasti kaudu.

Kas oled ka mõnikord investeeringuid liiga kaua hoidnud või liiga vara müünud? Või oled sa üks neist kahest haruldasest investorist, kes seda viga teinud pole?

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: