Categories
Esimesed sammud: raha kogumine, eelarve, säästmine Tegemised ja mõtisklemised

Miks kirjutasin raamatu alustavale investorile?

Kui ma ligi 15 aastat tagasi esimest korda investeerimise ja börsi vastu huvi hakkasin tundma, oli infot selle kohta hõredalt.

Blogidest ei teadnud ma midagi. Raamatuid oli raske leida ja need, mille leidsin, oleks võinud leidmata jääda, sest tekitasid tahtmise kauplema asuda või soovitasid aktiivselt juhitud fonde.

Ühisrahastus, isePankur ja Omaraha

näpunäiteid ühisrahastuses investeerimiseks
Näpunäiteid ühisrahastusse investeerimiseks minu 2011. aasta e-raamatust.

Umbes sarnane oli olukord 2010. aastal, kui ühisrahastuse ja laenude maailma esmakordselt sukeldusin. Kuna olin ise rahafoorumlastega sarnaselt infopuuduse käes, siis otsustasin aidata teistel selles valdkonnas orienteeruda. Mitte et isegi väga hästi seda teha oleks osanud.

Nii valmiski minu esimene e-raamat ühisrahastusse investeerimise kohta 2011. aastal. Panin sinna kirja konkreetse info, kuidas isePankuris ja Omarahas nii laenutaotleja kui ka investorina toimetada.

Paraku tuli juba nelja kuu möödudes raamatusse uuendusi teha, sest portaalid olid pidevas muutuses. Jätkasin uuendamist veel mitu aastat, kuni sain aru, et ühisrahastus muutub liiga tihti. Sellegipoolest, esimesed peatükid Alustava investori käsiraamatust olid alguse saanud.

Eesmärgipärane investeerimine

Ühisrahastuse e-raamat oli heaks sisendiks minu järgmisele e-raamatule “Eesmärgipärane investeerimine”.

Sellega püüdsin aidata alustajatel investeerimishuvilistel oma esimesi samme teha. Vältides seejuures minu tehtud vigu ja õppides minu õppetundidest.

See raamat ongi otsene Alustava investori käsiraamatu eellane, sest jätkasin selle uuendamist aastaid, kuniks otsustasin, et tuleb paberraamat ära teha.

Alustava investori käsiraamat

Seega võib öelda, et olen Alustava investori käsiraamatut kirjutanud alates 2011. aastast.

Uuendasin seda pidevalt koos enda uute kogemuste ja õppetundidega ning vastavalt lugejatelt saadud tagasisidele. Tänaseks on see alustajale investeerimishuvilisele kõige lihtsam samm-sammult investeerimisõpetus, mida näinud olen.

Miks siiski algajatele mõeldud raamat?

Olen alati lähtunud mõttest, et kirjutan raamatu, mida ise oleksin tahtnud algajana lugeda. Kui algselt oli eesmärgiks aidata leevendada tõsist infopuudust, siis tänaseks on olukord teine.

Infopuuduse üle on raske kurta. Tundub, et iga kahe eestlase kohta on tekkinud vähemalt üks investeerimisblogi ja igal endast lugupidaval meediaväljaandel on oma väljamõeldud investor, kes lahkelt näpunäiteid jagab.

Kiyosaki raamatute seerias on juba igat liiki inimestele oma raamat kirjutatud ja varsti võib ilmselt ka koerte versiooni oodata (kassid peavad veel ootama).

Koolitusi toimub regulaarselt ja igasugusele seltskonnale, alates minu ettevõtmistest kuni mingite rahatšakrate avamise ja loitsimise üritusteni.

Täna on pigem infouputus see, mis paljusid üle koormab, segadust külvab ja investeerimisega alustamisel suurimaks takistuseks osutub. Eriti keeruline on see, kui kuuled (näiliselt) vastuolulist infot ja ei tea, kumb see õige siis on.

Muidugi ei aita kaasa ka müügiinimeste ja turunduskampaaniate käigus tahtlik eksitamine.

Infouputuse vastu

Alustava investori käsiraamat aitab sul investeerimisega alustada

Seega võtsingi eesmärgiks mitte võimalikult palju info edastamise, vaid filtreeritud ja ainult vajaliku osa sinuni toomise. Sellises järjekorras, nagu seda alustades vaja läheb.

Enne raamatu küljendamisse saatmist, käisin iga lause umbes 5x üle, et sõnastus oleks võimalikult selge, konkreetne ja minimalistlik. Kui midagi oli võimalik lühemalt öelda, nii et sisu kaduma ei lähe, siis kirjutasin lühemaks.

Nõnda juhtuski, et peale viimast uuendamiskuuri ca 300 lk pikkusest mustandist jäi järgi 170.

Sa ei leia siit raamatust inspireerivaid lugusid miljonäridest ega muud sarnast sisutäidet. Samuti ei ole siin kõiki minu teadmisi ja kogemusi, mis ligi 15 aasta jooksul omandatud.

Kui otsid lugusid, siis see raamat ei ole sulle. Kui tahad jõuda tegudeni, siis on see just sinu jaoks kirjutatud.

Siin raamatus on vaid need konkreetsed sammud ja harjutused, mis aitavad sind täiesti algusest reaalsete tehinguteni ja selgitavad, miks just nii võiks olla mõistlik teha.

Inspireerivate lugudega ja kogu maailma teadmisi kokku koguvad raamatud olid juba eelnevalt olemas. Võid neid vabalt lugeda. Samas, kui peale seda tunned, et tahaks täiega tegutsema hakata, aga endiselt ei oska kuskilt pihta hakata, siis on aeg kätte võtta Alustava investori käsiraamat.

Kokkuvõttes võib öelda, et lisaks sees olevale tungile ja lugejate nõudmisele, kirjutasin alustavale investorile raamatu suuresti laiskusest. Saan nüüd edaspidi kõige tüüpilisematele alustajate küsimustele kiirelt ja lihtsalt vastata, et panin sellele küsimusele vastuse kirja siia.

Kuidas investeerimisega alustada?

Alustava investori käsiraamatu abil esimeste investeeringuteni
Alustava investori käsiraamat aitab sind sammhaaval esimeste investeeringuteni.

Ehk lühidalt, kui tahad investeerimisega alustada, tee järgmist:

  1. Võta kätte Alustava investori käsiraamat.
  2. Ignoreeri raamatu lugemise ajaks kõike muud, mida räägitakse või kirjutatakse või mida varasemast investeerimise kohta tead. Sealhulgas RahaFoorumi blogi.
  3. Loe raamat läbi, tee harjutused kaasa ja jõua tegudeni. Kui reaalselt kaasa teed, on võimatu, et sa raamatu lõpuks ei ole oma esimesi tehinguid ära teinud.
  4. Alles seejärel otsi juurde infot, mis tundub nüüd edasiliikumiseks oluline ja vajalik. Alustada võid näiteks raamatu jaoks loodud boonuste keskkonnas küsimisest. Püüan seal võimalikult kiirelt vastata ja viiteid jagada.
  5. Kui tundus, et oli kasulik, siis kingi raamat ka oma sugulastele ja sõpradele, et oleks sel teekonnal rohkem kaaslasi, kellega koos edasi minna. Või telli juba alguses mitu raamatut korraga, säästa postikuludelt ja alusta teekonda nendega koos.

Milline küsimus sinul alustamist takistab?

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.