Hooldustasu

Hooldustasu on igakuine teenustasu maakleri juures investeeringute hoidmise või mõne investeerimisteenuse kasutamise eest. Tüüpiliselt arvestatakse seda tasu protsendina sinu varade pealt. (LHV kasutab oma toodetel haldustasu mõistet)

Näiteks, kui ostad maakleri kaudu ETFe, on ETFil endal jooksvad tasud, mis arvestatakse maha fondi varadest. Maakleril aga võib olla eraldi lisaks 0,02% igakuine hooldustasu.

Kui valitsemistasu ja jooksvad tasud lähevad maha fondi sees olevatest varadest, siis hooldustasu võetakse sinu pangakontol/maakleri juures olevast rahast maha. Seega see tasu ei kajastu fondide jooksvate tasude all.

See tasu on Eestis käibemaksuga maksustatav. Tasub üle vaadata, kas hinnakirjas olevale numbrile lisandub veel 20% käibemaks või on see juba sisse arvestatud.

Vt ka haldustasu

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

%d bloggers like this: