REIT

REIT (Real Estate Investment Trust) võimaldab investeerida kinnisvarasse või kinnisvaraga tagatud laenudesse. Oma olemuselt on see nagu börsil kaubeldav fond, mis maksab investoritele üüri- või intressitulu dividendide näol.

REITe on erinevaid. Näiteks võivad need investeerida elukondlikusse kinnisvarasse, kontoripindadesse või hoopis väljastada kinnisvara tagatisel hüpoteeklaene.

Võid kohata mõisteid nagu:

  • Equity REIT – investeerib kinnisvarasse ja teenib selle pealt üüritulu.
  • Mortgage REIT – annavad kinnisvaratagatisel laenu või ostavad samal otstarbel derivatiive (mortgage-backed security) ning teenivad selle pealt intressitulu.
  • Hybrid REIT – kombinatsioon mõlemast mudelist.

Kuna tegemist on börsilkaubeldava väärtpaberiga, siis see võimaldab kaudselt kinnisvarasse investeerida nii, et likviidsus on tunduvalt parem.

REITidesse on võimalik investeerida ka läbi mõne ETFi.

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

%d bloggers like this: