Categories
Kiiresti rikastumise skeemid

Kairos Technologies aitab kodus vedeledes raha teenida?

Minult on korduvalt küsitud ja pakutud seda Kairos Technologies võimalust, aga ausaltöeldes ei viitsinud väga teemat uurima hakata. Nüüd aga on millegipärast viimasel ajal see teema nii mitmes kohas ja nii mitme inimese poolt üles tõstetud, et paratamatult tuli vestluste käigus selle kohta nii mõndagi selgeks teha.

Paras aeg siis vaadata läbi, millega tegu on, sest blogist on ka korduvalt seda otsitud viimasel ajal.

Mis asjast aasta aega hiljem saanud on? Vaata siit.

Kairos Technologies, arvutirent

Minule on seda ettevõtet tutvustatud järgmiselt: Kairos pakub turvalisi IT-lahendusi ettevõtetele. Inimeste arvutite kaasabil tegeleb samuti hajutatud pilvetehnoloogiaga. Inimesed saavad oma kodu arvutite mahtusid Kairosele välja rentida ja teenivad selle eest raha. Aastane tulu minimaalselt 150%.

Mudel töötab siis skeemi järgi niimoodi, et sina liitud Kairosega, maksad neile liitumistasu ja seejärel installid oma arvutisse mingi programmi, mis kasutab sinu kõvakettalt valitud paketi suuruses ruumi.

Selleks, et raha teenida, pead hoidma oma arvuti töös 10h päevas, sest sinu kõvakettal on Kairose sõnul nende klientide andmed, mida nad tahavad nüüd selles uutmoodi pilveteenuses talletada ja neil on vaja sinna ligipääsu tagada.

Paketid ise on järgmised:

Allikas: Kairos kairos youtube'i video.
Allikas: Kairos kairos youtube’i video.

Kui tavaliselt on sellised mudelid ülesehitatud sellele, et mida rohkem raha maksad, seda suuremat tootlust lubatakse, siis antud juhul lubatakse kõigil juhtudel tootlust võrdses koguses, kuigi rahaline kulu GB kohta suuremates pakettides on suurem kui Standardis.

Mida rohkem ruumi neile välja tahad rentida, seda suurema summa pead maksma ja seda rohkem siis on lubatud ka tulu sulle tagasi maksta.

Nüüd kui pakett on tehtud, siis pead hakkama arvutit 10h päevas sees hoidma ja raha muudkui tiksub. Kokku siis lubatakse aasta jooksul tagasi 250% sissepandud rahast ehk 150% aastatootlust.

Lisatulu võimalused

Lisaks lubatakse võimalust teenida üsna korralikke summasid selle pealt, et tood inimesi ettevõttesse juurde, kes samuti hakkavad oma kõvakettaid välja rentima.

Esimese tasandi liitujate pealt (ehk sinu sõbrad-tuttavad ja pereliikmed, kelle sa liituma suudad rääkida) teenid sa 15%, teise taseme liitujate pealt (need, kelle sinu sõbrad-tuttavad on enda alla suutnud rääkida) teenid 10% nende paketitasust ja kolmanda tasandi inimestest (kogu ülejäänud maailm sisuliselt) lubatakse 3-30% vastavalt sellele, kui vinge mees/naine sa oled oma alluvate otsingutes olnud.

Lisaks on mingid regiooniboonused ja teab mis muud asjad, mis annavad ka mingitel tingimustel mingisuguseid lisaprotsente, aga ei hakka siin postituses sellesse laskuma.

Olles sellega tutvunud, küsisin ühes vestluses natukene selle ärimudeli kohta lähemalt (lugemise lihtsustamiseks olen vestluse vahelt mõned kõrvalised lõigud välja jätnud ja mõned kaldkirjas ja sulgused lisamärkused juurde lisanud):

  • Mina: Kui ma praegu neid numbreid vaatan, siis oletame näiteks, et ma võtaks selle plaatina paketi.
    Mina maksan neile $2777 ja võimaldan neil kasutada 320 Gb kõvakettaruumi.
  • Tema: jh
  • Mina: Vastu saan aasta lõpuks selle eest $6942.5, mis tundub ulmeliselt hea tulemus.
  • Tema: tundub jh
    miks ma ise olin sellega nõus
    oli see suhteliselt väike riski aeg
    puhtalt renditulu pealt
    4,8 kuud tuli vist
    ja arvuti hakkab raha teenima see hetk, kui pakett on ostetud ja programm alla laetud
  • Mina: Kairos teenib selle pealt minu käest selle $2777, sellest läheb:
    15% sinule ehk $416.55.
    10% läheb sinu soovitajale ehk $277.7.
    Nüüd tema soovitajale omakorda läheb 3%-30% ehk $83.31 – $833.1.Kokkuvõttes teenib Kairos minu paketi pealt tulu (enne minule midagi maksmist) $1249.65 – $1999.44.
    Tagasi maksavad nad mulle $6942.5, mis tähendab, et kuskilt peavad nad veel teenima vähemalt 4943.06 – $5692.85, et mulle seda paketitasu maksta.

Vestluskaaslane lubas järgmiseks päevaks selgeks teha, kuidas Kairos selle raha teenib, kellegi käest, kes Kairose bossiga kohvitanud olevat, nii et ilmselt mingi tegija ja asjatundlik tegelane peaks olema antud äris.

Palusin ka uurida, mitmes arvutis andmetest koopiaid hoitakse, sest klientidel on ju vaja oma andmetele iga kell ligi pääseda ja ühes arvutis hoides on risk liiga suur, et sellega midagi juhtub ja andmed kaotsi lähevad.

Järgmisel päeval sain teada, et kusagil kümmekond arvutit talletab samast infost koopiat, täpset numbrit paraku ei saanud. Oletame siis, et iga andmekild on vähemalt kümnes arvutis.

Kui palju kulub Kairosel raha, et omale 1 GB kettaruumi oma klientidele välja rentida Plaatinum paketi näitel?

Paneme selleks numbrid kokku nö bilansi kujul Kairose vaatevinklist, et oleks lihtsam jälgida.

TuludKulud
Paketitasu: $2777 

 

I tasandi soovitaja tasu: -$416.55 

II tasandi soovitaja tasu: -$277.7

III tasandi soovitaja tasu: -$83.31 … -$833.1

Muud soovitajatasud: N/A

Paketi ostjale makstav teenistus: -$6942.5

Kokku: $2777Kokku: -$7720.06 … -$8469.85
Tulem: -$4943.06 … -$5692.85

Lühidalt öeldes, et turunduskuludega ainuüksi nulli jõuda, tuleb selle 320 GB kettaruumi väljarentimise pealt teenida vähemalt $4943.06 – $5692.85 tulu. See teeb 1 GB kohta $15.45 – $17.79 aastas.

Kuna aga andmeid tuleb kopeerida samaaegselt kümnesse arvutisse, siis tegelikult kui Kairos rendib oma klientidele välja 1 GB kettaruumi, siis ta peab liikmetelt ostma vähemalt 10 GB kettaruumi ehk reaalne tulu 1 GB kohta peab olema vähemalt $154.5 – $177.9 aastas.

Võrdluseks, amazon küsib sarnase pilveteenuse eest näiteks $0.007 – $0.03 kuus 1 GB kohta esimese TB eest, suuremate mahtude puhul langeb see $0.007 – $0.0275 peale. Ühesõnaga, Amazon teenib kasumit umbes 430+ korda madalama hinnataseme juures kui Kairose minimaalne hind, mille pealt nemad mitte midagi ei teeniks.

Kes on nõus sellist sadu või tuhandeid kordi kõrgemat hinda maksma?

  • Tema: Numbritest sain kiirelt sellise vastuse, et juba ainuüksi Nissan motors maksab Kairosele aastas 40 miljonit. Ilmselt on seal peale info salvestamise ja hoidmise ka muud teemad sees. Niipalju ma ise olen kuulnud, et firma perspektiiv on pikaajaline ja nüüd lähiajal pidi pilt palju selgemaks minema. Eks seda aeg näitab.

Sama infot Nissani kohta rääkisid praktiliselt kõik, kes mulle seda ettevõtmist tutvustasid.

Mulle tundub natukene uskumatu, et börsifirma kasutab mingi täiesti tundmatu ettevõtte teenuseid, mis maksavad sadu või tuhandeid kordi rohkem kui teada tuntud konkurentidel. Ja tundub, et mu tunne oli ka õige, sest Päevalehes ilmunud artiklis rääkis Nissani Baltimaade kommunikatsioonijuht Mindaugas Plukys, et neil küll Kairosega mingit lepingut pole ega nad nende kliendid ei ole.

Nojah, ma pakuks, et nende ülejäänud 100 väidetava lepinguga on umbes sama seis?

Ühesõnaga, ettevõtjad ei ole nii lollid, et maksta sadu või tuhandeid kordi rohkem teenuse eest, mida pakuvad konkurendid ja vägagi kvaliteetsel tasemel.

Kust aga Kairos siiski siis raha võtab, et igale plaatinum paketi ostjale tuhandeid dollareid maksta?

Kairose tooted

Palju on räägitud igasugu erinevatest Kairose toodetest. Kuna päris mitmed inimesed on üritanud selgeks teha kas, kus ja mida siis osta saab ning ka mina olen seda skeemi tutvustanute käest uurinud, siis usun, et mul pole mõtet hakata neid isegi siin ette lugema.

Siiani ei tea ma kedagi, kel oleks õnnestunud Kairose käest mingit toodet osta või kes oleks vähemalt leidnud mingi reaalse lehe, kust neid pakutavaid teenuseid osta saaks.

Küll olen leidnud paar kirja, kus Kairose klienditugi on öelnud, et tooted on beeta testimises ja neid ei saagi osta väljaspool neid ülevalpool mainitud pakette, millega need kaasa tulevad.

Ühesõnaga, väidetavad korporatiivkliendid ei ole kliendid ja erakliendid ei saagi üldse midagi osta, sest neid tooteid ei eksisteeri…

Kokkuvõttes tekib Kairose bilanssi iga uue Plaatinumi paketiga liitujaga ca $5000 auk, mille täitmiseks ei paista äril justkui ühtegi tuluallikat olevat.

Iga vähegi teadlik inimene peaks siinkohal endalt küsima, et miks üldse peaks üks ettevõte maksma 320 GB aastaks rentimise eest $5000, kui selle raha eest võiks üle maailma endale erinevate hostingute juures sama hästi võtta privaatservereid suuremate mahtude, kiiremate ühenduste, turvalisemate süsteemide (nii füüsiliselt kui virtuaalselt) ja odavama hinnaga ning need töötaksid sisuliselt 24/7, mis vähendaks ka koopiate arvu vajadust?

Ja see -$4943.06 … -$5692.85 on veel enne kõiki ettevõttega seotud kulusid arvestamata. Siia tuleks juurde veel panna IT-kulud, juristide kulud, raamatupidamine, kontorite rent, kontorite haldamine, klienditeenindus, turundus ja müük neile väidetavatele korporatiivklientidele jne jne jne.

Samuti võiks iga vähegi turunduse ja müügiga kokkupuutunud isik olla kursis, et $5000 kliendi saamiseks kulutada on valdavalt üsna idiootne. Eriti kui tegemist pole korporatiivkliendiga, kes sinuga suuri diile tegema hakkab. Selle sama kliendi saaks väga vabalt kümneid või lausa sadu kordi soodsamalt kätte läbi reklaamikanalite, kui tegemist oleks reaalse äriga. Viimasele viitab ilmselt ka see, et nii mõnigi Kairosega liitunu on otsustanud seda enda alla uute lollikeste leidmiseks teha, nii et olen neid reklaame ka aeg-ajalt Facebookis näinud.

Kuidas Kairos töötab?

Tuleb tunnistada, et minu arust ta ei töötagi nagu.

Ma ei ole siiani veel terve suure hulga selles skeemis olijate abil suutnud tuvastada ühtegi lisasissetulekuallikat Kairos Technologies Limited ettevõttel kui need paketitasud, kuigi olen seda korduvalt neilt küsinud ja ka ise uurides püüdnud tuvastada.

Selles valguses ausaltöeldes neid numbreid vaadates muudmoodi see asi ei saagi ju töötada kui vana hea Ponzi mudeliga, kus järgmised investorid maksavad eelmiste investoritega seotud kulud kinni.

Selle peale tuleb muidugi terve hunnik kommentaare stiilis:

“Taavi, sa oled loll, minule ju maksti, võin sulle pangakontoväljavõtet näidata.”

“Rumalad uskmatud, mina olen kasumis.”

jne jne.

Olen neid kõiki näinud, ei ole vaja siia blogiposti alla kommentaariumisse tulla nendega risustama, nagu need oleksid mingi tõestus, et tegemist on legaalse ja töötava ärimudeliga.

Kui sa nii mõtled, siis ilmselgelt ei ole sa aru saanud Ponzi skeemi mõttest. Ponzi skeemis alguses MAKSTAKSEGI RAHA! Oh seda suurt üllatust! Mine kliki üleval viidatud lingile ja loe natukene skeemi kohta. Kui nad kellelegi raha ei maksaks, siis see poleks Ponzi skeem, see oleks lihtsalt tavaline pettus.

Ponzi skeemiga on võimalik ka väga vabalt raha teenida, kui õigel ajal sisened ja väljud kasumiga enne, kui süsteem oma raskuse all kokku kukub.

Selles osas ei näe ma selles mudelis mitte midagi uut, mida juba 10 aastat tagasi samasuguste skeemidega HYIPide raames ei lubatud. Töötasid täpselt samamoodi.

Ainus erinevus on see, et antud juhul on lubatud tootlus ulmeliselt suur, uute liikmete pealt lubatav tulu ka ulmeliselt kõrge ja ma ei mäleta HYIPide ajast nii entusiastlikku kaaseestlastele noaga selgalöömist kui selle skeemi puhul. See tundub nagu kullapalavik.

Ma tean, et see arutelu ja need numbrid siin ei muuda mitte ühegi juba liitunu arvamust, sest see on lausa uskumatu, kui kiivalt ennast halva otsuse tunnistamise eest kaitstakse ja kümne küünega mitte midagi tehes kiiresti rikastumise lootusest kinni hoitakse (ja numbrid pole selliseid inimesi väga kunagi seganud).

Küll aga ehk aitab mõnel inimesel sellise jama alla oma raha mitte kaotada ja vältida kokkupuudet inimestega, kes saavad aru, et tegemist on petuskeemiga ja siis õigustavad uute liikmete värbamist sedasi:

Ja lõpetuseks tulebki osadelt inimestelt oskusliku müügiga raha ära võtta, muidu suudavad nad endale luua suuremat raha valesti hallates halbu võlgasid juurde ja siis liiguvad suuremad varad kellegi kolmanda investori kätte.

Teine asi, mis mind antud skeemi puhul on hämmastama pannud, on see, et kui ma tavaliselt olen arvanud, et enamus uute liikmete värbajatest ei saa päris aru, kui nad inimesi selliste petuskeemide, püramiidide või ponzidega liituma kutsuvad, siis sel korral on jäänud pigem mulje, et leidub terve hunnik inimesi, kes saavad aru, millega tegu.

Ja endiselt kutsuvad inimesi liituma selle pettusega ja räägivad neile ilusat müügijuttu, et nende arvelt raha teenida ja õigustavad seda veel isegi avalikult.

Mis riskid kaasnevad Kairosega?

Kui hakkad üheks neist eespool kirjeldatutest, siis võid olla üsna kindel, et sinu tutvusringkonnast kaob terve hulk inimesi.

Muus osas on aga siin omajagu huvitavaid riske:

  1. Kui sa õigel ajal oma rahaga välja ei saa, kaotad oma sissepandud raha. Mõni õigustab, et kes ei riski, see ei teeni või et tema on juba plussis, nii et ilmselgelt hea idee. See on lihtlabane loogikaviga, mis eeldab justkui nagu tulemus tähendaks, et otsus oli hea. Sama hästi võiks lotomiljonär öelda, et loterii on hea investeering, kuigi tegelikkuses on tegemist kaotava rahapaigutusega. Mõnikord harva võib õnne olla, aga pikas perspektiivis saab see otsa ja ka see lotomiljonär on samu rumalaid otsuseid tehes taaskord vaene ning sageli isegi suuremates võlgades kui enne.
  2. Selleks, et Kairose süsteemiga liituda, tuleb neile lisaks rahale, saata ka koopia oma isikuttõendavast dokumendist. Põhjuseid, miks sa seda mingite suvaliste firmadega jagada ei tohiks on mitmeid (eriti sellistega, kes valetavad, et neil on mingid kliendid jmt, kui neid tegelikkuses pole ja kelle ärimudel on väga Ponzilik), aga üks tüüpilisemaid on ilmselt see, et selle info abil on tunduvalt lihtsam näiteks identiteedivargust korraldada ja igasugu huvitavaid asju korda saata.
  3. Sa laed oma arvutisse mingi võõra programmi, mille osas sul pole aimugi, mida see teeb ja mis saab päris palju ligipääsu sinu kõvaketta ja interneti kasutamise osas. See avab ukse üsna paljudele võimalikele probleemidele, mille käigus võib näiteks sinu arvutit kasutada küberkuritegude tegemiseks või illegaalse materjali talletamiseks sinu kõvakettal. Kuigi seda siiani pole minu teada tehtud (või vähemalt keegi pole tähele pannud, et oleks), siis eespool mainitud punktide osas tundub üsna riskantne sellisele ettevõttele see võimalus anda. Aga see pole õnneks ainult minu arvamus, vaid päris mitu erinevat küberkuritegudega tegelevat inimest avaldasid seda mõtet.

Muidugi eilsest eeluudise kommentaariumist oli selge, et samad Viral Angelsi miljonärid, kes tookord kõikjal sõna võtsid, on omale nüüd uue skeemi leidnud, mida kummardada, nii et vaevalt kellegi arvamus millestki kuidagi muutub ja ilmselt lendab siia hunnik sama kvaliteetseid kommentaare ka postituse alla varsti. Päevalehe artikli all juba üle 300 kommentaari koos.

Kui kommenteerima juba hakkate, siis rääkige sellest ka, kuhu ülejäänud Viral Angelsist teenitud miljonid investeerinud olete peale Kairose?

Ülejäänud lugejate osas loodan, et ehk sai natukene parema ülevaate sellest ärimudelist ja millega tegu on. Kui keegi leiab mõne reaalse toote, mida neilt ka osta saab, siis võib seda linki ja infot ka vabalt kommentaariumis jagada 🙂

Kellel tekkis tahtmine oma raha sinna ära anda, dokumendikoopiat jagada ja arvutisse uusi programme installida?

Täiendus 04.02.2016: Tegin ühe hooletusvea. Võrdlesin Amazoni ja Kairose hindasid kuu vs aastakuluga, mis jättis mulje, et erinevus on veelgi suurem. Tegelik erinevus on siiski umbes 430x odavam Amazoni kasuks. Sisulist muutust see kaasa endaga ei toonud.

Lisalugemist:

131 replies on “Kairos Technologies aitab kodus vedeledes raha teenida?”

Jälle Taavi , miks ma küll ei imesta, kas Isepankuril läheb nii halvasti, et kõike on vaja materdada ? aa- enam ei olegi Isepankuris – no muidugi – uppuvalt laevalt ju tulebki ära tulla – õige -tubli laps.

Kairosel kõik töötab, töötab e-mail, töötab Kairos disk, ka Kairos surf töötab, samamoodi töötab Kairos Ruuter ja Kairos Phone,
Eks kadedad ju peavadki soppa loopima. Jõudu Taavi.

Muidugi olen kade. Mul pole neid miljoneid, mida sina Viral Angelsist saanud oled. Aga palusin ju postituse lõpus, et kui kommenteerid, räägi seda ka, kuhu ülejäänud sealt saadud miljonid investeerisid.

Nende enda lipulaeva aktsial läheb ka päris hästi vist. Peale neid pettusehõngulisi skandaale aktsiahind siiski €0.001 pealt korraliku €0.03 peale tõusu ehk 3000% tõusu teinud? Ilmselgelt tulevane Apple.

Sul seal muidu Viral Angelsi postituse all veel nii mõnedki küsimused jäid vastamata. Inimesed tahtsid rohkem teada saada, aga sa jätsid nad õhku rippuma, nii et nad ei saanudki selle tõusva tähega kaasa sõita.

Miks nad ennast kinni panid muidu? Läks liiga hästi ja enam ei mahu startup maailmas investorite raha vastu võtta? Olemasolevad liikmed ei tahtnud enam uutega seda suurt edu jagada?

Ahjaa, sattusin nii vaimustusse Viral Angelsi eduloost, et unustasin täitsa küsida.

Palun jaga neid linke ka, kust kõiki neid vingeid Kairose tooteid osta saab. See oli osa minu kibestumusest, et ma nii väga tahtsin, aga mitte kuskilt ei olnud võimalik neid omale soetada…

kats, selle asemel et isiklikuks minna, võiks tuua Taavi toodud arutlusele sisulisi vastuargumente. “Mul kõik töötab” ei ole argument ja mis kadedusest jutt? Kas Kairosega liitumine oli väheste privileeg ja nüüdseks uksed lukus?

Keegi on suutnud Kairose klienttarkvara reverse engineerida (artikli kommentaarides on sellest juttu):
https://behindmlm.com/mlm-reviews/kairos-technologies-review-cloud-services-ponzi-rois/

Kopeerin osalise väljavõtte kommentaaridest:
____________________________________________
Decompiled source code of Kairos Planets’ client software:
ghostbin.com/paste/vbzgm

Rentmodule.dll source code
ghostbin.com/paste/kzsq7

User “-” did some reverse engineering of Kairos klient app in Slovak forum about Kairos. His conclusions:
– App itself is harmless.
– It only pings Kairos server to count affiliate “online” time (for resources rental reward calculation)
– it checks installed/bought modules
– it gives access to affiliate’s backoffice and basic functions (like password change)
– it downloads RentModule.dll and pass control to this module (possible backdoor, depending on RentModule.dll content)

RentModule.dll does not seem to do anything really “smart”.
First of all, a source code for RentModule.dll is much smaller than for KairosPlanet.exe main file. So we cannot expect anything sophisticated and robust.

With some overhead, RentModule.dll does this:
It looks for the rented package (Silver, Platinum…). Based on the package type, it creates a hidden file “_disc” with an adequate allocated size in folder “_WinApp” on the first available hardrive with a sufficient storage space. That’s all.

The file “_disc” consumes a storage space of the user, but is not used by any other means. No sign of a distributed processing nor managing distributed storage space.
Good luck in “beta testing” of this software for affiliates!

If you open file _winApp/_disc (this supposed to be a container for Peer to Peer cloud data), you see it is absolutely empty (filled in with binary zeroes).

It’s in tune with analysis of Kairos client software, which initialize this file to size according to bought “investment package type”, but does not use it any other way.

It means one thing: promised distributed processing and cloud storage for Kairos’ corporate clients does not exist. It’s total fiction and fake. How it goes with Kairos mission statement?

Samuti olid õhus väited et ka Sony kasutab Kairose teenuseid, mis sai kiirelt ümber lükatud esitades päringu Sony’le millele vastati et neil pole Kairosega mingeid sidemeid.

Veel väljavõte kommentaaridest:
_______________________________

Summary of the legend (extended mission statement) presented by Kairos and its affiliates about Kairos business operation:

“We have developed super secure solution for distributed (P2P) data processing and storage. We are looking for affiliates – we need them to hire their disc space and we offer generous commissions for this storage rental and other rewards for attracting more affiliates. Project and financing is backuped by corporate clients using our distributed system. For our affiliates, we offer participation in beta-testing of our super secure software – distributed cloud drive, secure mail, safe surf and secure phone.”

Facts:
* After one year of Kairos operaiton, there is no available application for distributed processing and data storage. Application installed and used by affiliates is only their “back office” front-end, developed by freelancer Alexander Polikarpov (one man project)
* So far, there are NO known international corporate clients paying for Kairos services
* So called secure phone(s) developed by Kairos are re-branded cheep phones Xiaomi MI3 and Goophone S5 (Samsung S5 clone) with pre-installed Kairos VoIP application
* software services provided for beta-testing (mail, cloud, VPN, sip-voip) provided to affiliates are in fact hosted on other party server (proxy registration) in Germany and are NOT distributed:
148.251.209.112 (mail.kairos-soft.com)
148.251.209.114 (vpn.kairos-soft.com)
148.251.209.115 (sip.kairos-soft.com)
148.251.209.116 (cloud.kairos-soft.com)
server is very likely running some off-shelf third party solution for these services, not the solution developed by Kairos.
* distributed cloud and data processing services run on unmanaged PC in P2P network of affiliates will never be secure and credible.
* distributed cloud and data processing services run on unmanaged PC in P2P network of affiliates needs a lot of storage rendundancy and thus is not efficient (and economical).
* Corporate clients already have policies and procedures how to manage their confidential data. Basic rule is: don’t put it on public internet, keep it safe within internal systems.
* So Kairos will have very hard time to find any “international corporate clients” interested in putting their confidential data on overpriced, unreliable and technically not secure network of unmanaged PCs.
* Kairos as company having only virtual office will have very hard time to find any real (non-virtual) business partner.

Selge ju see, et pidevat tulu see jama küll andma ei hakka mitte kunagi. Huvitav oleks kuulda järge sellele, et millal eestimaal siis viimased liitujad tulevad ja “äri” oma uksed kinni paneb 😀

noo peab viitsima 🙂 ja ma väga sooviksin, et neist tünga saanud heausklikud tuleksid siia ja õpiksid sinu postitustest midagi tulevikuks, et enda majanduslikku olukorda paremaks teha vähemalt ausa ja õige õpetuse järgi!

Ega otse ja ise ei saagi. Keegi peab sind esitlusele kutsuma ja siis sulle 2h asja selgitama, enne kui raha mängu paned ning seejärel sind enda alla liitma.

Ega see mingi labane värk tänavalt pole, et igaüks võib lihtsalt sopaste saabastega sisse jalutada siis kui tahab…

Tegelikult on inimeste lollus lihtsalt masendav – kui mingi pakkumine on liiga hea, et olla tõsi, siis paraku ongi tegemist mingi järjekordse petuskeemiga. Kairose fännidel soovitaks lugeda pigem Buratiino seiklusi, seal ka üks puust peaga poiss arvas, et kui kuldmündid maha matta, kasvab neist kuldmünte kandev puu ja tootlus saab olema vägev. Tegelikkuses aga muidugi lõid kass ja rebane vaese puupea raha lihtsalt üle.

Taavile aga jõudu juhmusega võitlemisel!

Ega ausaltöeldes ei viitsi enam eriti seda teha. Jääb vast viimaseks selliseks ülevaateks. Need, kes liituvad, on juba varasemalt viie eelmise skeemiga piki pead saanud, aga lasevad uue ringiga edasi. Siin ei muuda minu postitused või mõtted küll mitte midagi. Pigem suurendavad nende veendumust, et maailm on nende vastu ja nad on õigel teel orjusest vabanemas.

Arukad inimesed võiksid ka ise enne kellelegi raha ära andmist natukene taustauuringut teha ja kontrollida, kas numbrid ja info ikka reaalsusega ka klapib.

Ulmeline lihtsalt, kuidas rahvas ilma mingi eeltööta tuhandeid eurosid kuhugi uputab, kui suuri numbreid lubatakse…

Miks peaks üldse sinna raha sisse panema. Kui ma rendin oma autod või korterit siis ei pea ma ei pea ju selle eest maksmam vaid mulle makstakse. Antud juhutl rendin välja oma kõvakettast ja peaksin selle eest maksma, ebaloogiline. Näiteks rendin oma ketta välja ja maksku siis mulle lihtsalt 1 GB hind näiteks 1€ ja ise valid palju oma gigasid välja tahad rentida.

Ei selline mudel küll ometi töötada ei saa. Sellega on ainult paarikümne miljardise väärtusega ettevõtteid ehitatud (airbnb, uber) mõne aastaga.

Mitu fakti- ja arvutusviga leidsin… 30%ga. See 30% ei tule ühe liitumise pealt. Teiseks sa ei tea, et 50% mis firma saab korporatiivklientidelt läheb inimestele ümberjagamisele. Veel, ma ei tea kust see info tuli, et firmal 100 klienti :O. 15 suurt klienti ja siis 5 väiksemat pidi olema üldse. Neljandaks Nissan Motors on firma, kellega on tehtud konfidentsiaalsusleping. Baltimaade esindaja ei pruugi sellist infot küll omada mis nende ülal juhtkonnas tehakse. Alluvad ja filiaalid ei teagi kõike mida juhtkond teab. Ta ütles lihtsalt et Baltimaad ei tee mingit koostööd Kairosega..sest neil pole sellist infot. Ja tooted? Need on ju täitsa olemas ja inimesed kasutavad neid. Näha, et firma kohta pole piisavalt infot. Lõpetuseks riskid pole faktid vaid arvamused sul.

Miks peaks üldse sinna raha sisse panema. Kui ma rendin oma autod või korterit siis ei pea ma ei pea ju selle eest maksmam vaid mulle makstakse. Antud juhutl rendin välja oma kõvakettast ja peaksin selle eest maksma, ebaloogiline. Näiteks rendin oma ketta välja ja maksku siis mulle lihtsalt 1 GB hind näiteks 1€ ja ise valid palju oma gigasid välja tahad rentida.

“Mitu fakti- ja arvutusviga leidsin… 30%ga. See 30% ei tule ühe liitumise pealt.”

Ei tulegi ühe liitumise pealt. See tuleb sinu soovitaja soovitajale 3-30% sõltuvalt tema “liini” ülesehitusest vmt. Sellepärast ka arvutasin selle vastavalt läbi.

Või tahad öelda, et täna on palju uusi liitujaid, kellel pole 2 taset temast ülalpool kedagi?

“Veel, ma ei tea kust see info tuli, et firmal 100 klienti :O.”

Eks ikka neilt, kes mulle seda ettevõtmist tutvustasid ja selle tegelase käest, kes oma info sai mehelt, kes on Kairose bossiga kohvitamas käinud.

“Teiseks sa ei tea, et 50% mis firma saab korporatiivklientidelt läheb inimestele ümberjagamisele.”

Millistelt korporatiivklientidelt? Sellelt Nissanilt, mida ei eksisteeri? Ja kui nad sealt ainult 50% jagavad, siis hind peab olema vähemalt 2x suurem kui minu postituses väljatoodud numbrid?

Oookei…tahaks seda firmat näha, kes sellist raha on nõus maksma, mul oleks ka neile nii mõndagi müüa 😀

“Neljandaks Nissan Motors on firma, kellega on tehtud konfidentsiaalsusleping. Baltimaade esindaja ei pruugi sellist infot küll omada mis nende ülal juhtkonnas tehakse.”

Eks ta ole. Konfidentsiaalsusleping, mis ütleb, Kairos võib tervele maailmale seda infot kuulutada ja kõik suvalised liikmed teavad isegi, et diil oli summas üle 40 miljoni jne jne. Aga ometi Nissani enda üsna kõrgel kohal olev esindaja ei tea asjast midagi, sest seal tal ei ole kohe kuidagi võimalik seda kellegi käest täpsustada.

Ja muidugi, tema ei saagi seda teada, sest on ju KONFIDENTSIAALSUSLEPING. Mis muidugi ei tähenda, et seda ei võiks kõigile Kairose inimestele ja potentsiaalsetele liitujatele ja Facebookis, Youtubes ja kõikjal mujal vabalt kuulutada…

“Ja tooted? Need on ju täitsa olemas ja inimesed kasutavad neid.”

Palusin postituses linki, kust ma neid osta saan. Näita, jaga, toeta oma ettevõtmist ja aita nüüd müügile kaasa linkide jagamisega.

“Lõpetuseks riskid pole faktid vaid arvamused sul.”

Riskid on faktid. Risk tähendab, et mingi asi võib juhtuda, mitte, et see kindlasti juhtub.

Sinu kommentaar on aga näiteks üks näide sellest, mis on arvamus või jutt, mitte fakt. Fakte saab tavaliselt mingite tõendite või numbritega ka tõestada või ümber lükata. Siin ei näinud ei üht ega teist kahjuks.

Tere! Minule räägiti,et Kairos läheb NewYorki börsile. Tundub nagu usaldusväärne!? Oskab seda keegi kommenteerida?

Rääkida võib kõike, nagu Nissani näitest näha. Kui asjal pole toimivat ärimudelit, siis ei ole ka kuskile börsile minekut.

Kes see neilt selle kahjumi ära peaks ostma ja miks?

Mulle sümpatiseeris enim Digiabi Facebooki kommentaar: ”
See näitab lihtsalt inimeste tehnikakaugust, kui arvatakse, et kõvaketta ruumi rendiga saab jõukaks. Nt Dropboxist saab rentida 1TB 10 dollariga kuus.

Lisaks tahaks näha firmat, kes tahab serveriteenust osta nii, et failid üle interneti suvaliste tüüpide arvutis ning kunagi ei tea, millal kasutaja arvuti kinni paneb või ära lõhub ja sa oma pilve pandud failidest ilma…”

Hmm, siin postitades räägitakse ainult sellest, miks on tegu halva investeeringu või mitte töötava ärimudeliga.
Võiks vaadata ka sellest küljest, kuidas seda süsteemi enda hüvanguks kasutada.
Tundub et kõige lihtsam sellega plussi saada on:
* leia rahaga kergeusklik kes plaatina paketi ostab
* osta $125 pakett
* osta eelmise alluvusse veel üks $125 pakett (saad kohe 15% tagasi)
* müü teise alluvusse $2777 pakett ja saa selle eest 15%+10%=$694

Teoreetiliselt peaks sedasi saama kergeusklik pealt $450 teenida, aga kuidas maandada seda dokumendi koopia jagamise riski? See backdoor arvutis pole probleem, sest peale algset käivitamist ju nii kui nii ei taha programmi töös hoida.

Nii et kõigile kes tahavad plaatina tasemega liituda soovitan: tehke enne kaks madalama taseme kontot, nii saate 450$ odavamalt hakkama. Lisaks tuleb igakuine tootlus suurem. Ja sellest ekstra rahast võite pool mulle anda — nagu jagatud intressid minu kui idee autori ja teie kui kergeuskliku investors vahel.

Minu arust pole probleem ainult püramiidskeemis, antud skeemi autorid on Venemaalt ja keegi ei tea, mis ettevõtmisi selle kokkupetetud rahaga rahastama hakatakse. On oht, et see raha pööratakse kuidagi meie vastu, näiteks terrorismi toetamisega. Kui me ei tea, tuleb arvestada ka halvemate variantidega ja mitte anda võimalusi.

Krt see kairos on samasugune crapp nagu see lyoness..
Mu tutvusringkonnas on päris palju inimesi nende mõlemaga liitund ja krt nagu ära vahetatud. Tõsine ajupesu on ikka tehtud ka muud enam ei olegi kui et see on ainuõige ja nii lebo on ju lihtsalt kodus istuda ja raha saada.
Ma pole kumbagi syvenenud aga halb on vaadata ikka.. nagu jehhoovakad kes oma usku teistele peale pressivad. Respekt neile kes siiani eemale on suutnud hoida

Mulle tundub, et Lyoness on siiski vähemnahhaalne. Seal on teoreetiliselt võimalik endale ainult see miski kaart võtta. Kuigi nii palju kui kuulnud olen, siis need kõige vingemad “koostööpartnerid”, on sisuliselt sellised, et Lyoness vist ostab neilt kinkekaarte, mida siis kaardiomanikele jagatakse kui “cashback” boonust vmt.

Ühesõnaga, selle kaardi mõttekuses ma pole kindel, aga vähemalt neil on mingi kaart. Erinevalt siinsetest “toodetest”, mida kuskilt osta ei saa.

Yep, Sul täiesti õigus. Mulle pakuti Lyonessi kaarti Jack and Jonesis ja kuna ma polnud skeemist teadlik, võtsin selle vastu kui universaalse sooduskaardi.

Hiljem, kui kuulsin, et mingi soovitussüsteem on ka taga, ei olnud mul sest sooja ega külma. Mis aga toimib, on see, et Jack and Jonesis saan soodustustust edasi. Ehk siis, jah – on võimalik olla lõppkasutaja ilma ambitsioonideta.

PS: Lyoness kirjutab mulle pidevalt, et mul mõned eurod kogunenud moneybacki, pole viitsinud seda claimida. Peaks huvi pärast vaatama, kas on mingi konks…

lyonessi kaart endalgi ning pole samuti mingeid inimesi kutsunud ega teinud muud, kui kasutanud seda sooduskaardina. need mõned eurod olen isegi reaalselt tagasi saanud ilma konksudeta 🙂

To Taavi: Lugesin, et olete töötanud Bondora firmas, samuti üks petuvärk….nimelt, küsisisn laenu 6000.- eur 18 kuuks, saatsin kõik dokumendid ja sain mailile dokumendid. Avasin igaks juhuks lepingu ülevaate, kui hiirega dokumendile klikkasin, oli dokument allkirjastatud….laenu oli pkutud 700.- euri ja viieks aastaks. Laen oli välja antud 5.- ja 10.- euri kaupa. Küsimuse peale vastati: ega meie teile pakkumist ei tee, süsteem teeb….Halloo!!! Kummaline eks?

Tõepoolest väga kummaline, et süsteem suudab mingi valemiga sulle pakkumisi arvutada ja siis need sulle saata. Oleksime 21. sajandis, siis tunduks isegi mõistetav, aga no sedasi on küll päris kummaline.

Kõige kahtlasem on muidugi veel see, et nad sulle ka laenu andsid ja veel nii pikaks ajaks. Tundub tõesti petuvärk, kui nad sedasi sulle raha annavad…

Kuna ise pole juba mitu kuud Bondoraga kuidagi seotud ja seda laenutaotlemise protsessi pole üsna pikka aega näinud, siis paraku sind sinu murega aidata ei saa (ei saanud ka tegelikult aru, mis täpselt see mure oli või kuidas see antud teemaga seostub).

Soovitan pöörduda Bondora klienditoe poole või kui sealt abi ei saa, siis tarbijakaitse ehk saab aidata. Samuti tasub tulevikus enne kõikvõimalike nuppude vajutamist erinevad lepingud jmt jutt seal ümber ja peal läbi lugeda.

Minu kommentaar on seotud seepärast teemaga, et teie artilkli all on lühiülevaade Teist ja seal on Bondoora…nagu kirjeldab Teie seisust või siis CV-d. Kui lugeda Teie väga kõvat kriitikat ja tuld ettevõtte pihta nimega Kairos, siis minule tundub, et olete kusagilt juba halva kogemuse sanud finantsturul. Mina sain….ja see oli Bondora! Kui oleksin klikanud laenulepingu folderile, oleks asi jamasti lõppenud minu jaoks, aga klikkasin meelega eelvaate folderile ja ma ei kahetse. Kui selle firmaga ükskord asi ühelpool, alustab ettevõtte omanik uuega jne… Olen tänini Lyonessi kuldklient ja ka enda ettevõte seal. Kui Lyonessi kontseptiooniga tutvusin, sain meediast mitmeid negatiivseid artikleid ja ikka sõnadega: ,,püramiid,,, täna olen Kairose kuldklient ja taas sama jutt otsast peale. Äkki vaatame 1 aasta pärast, kui Kairos on bõrsil ja tipptegija pilvede hulgas, kas siis teete ka uue artikli ja kummutate oma eelarvamuse?

Tänud viitamast sellele. See info oli sinna tõesti mingist vanast ajast ununenud, kuigi ei ole kuidagi ühegi uuema artikliga seotud. Sobilikum koht on tal “Minust” lehel pigem.

Minul isiklikult Bondoras investeerimisega on siiski üsna hästi läinud (ca 20% tootlus aastas keskmiselt), nii et selles osas kurta ei saa. Kuigi ettevõtte tegevussuund ei ole enam mulle meeltmööda, nii et ei toeta enam seda ettevõtmist.

Mina isiklikult sain siiski selle negatiivse kogemuse kätte sellistest sarnastest skeemidest, nagu Kairos ca 10 aastat tagasi.

Samuti on mulle selliseid skeeme selle 10 aasta jooksul ikka üsna arvestatav hulk tutvustatud, mis kõik on vähemalt algselt täpselt sama vinged või vingemadki, aga millest täna mitte midagi kuskil ei kuule.

Peamiselt siis sellepärast, et neid ettevõtteid kas enam ei eksisteeri või sai püramiid täis ja enam uusi liikmeid väga juurde leida ei õnnestu ja enamus on asjast loobunud ning järgmise vinge skeemiga liitunud.

Kui ta reaalselt mingile tõsiseltvõetavale börsile läheb, siis esiteks ma naeran kindlasti väga valjusti ja mõnda aega, sest see oleks naljakas, aga eks ma võin vabalt postitust täiendada küll. Viral Angelsi postitusele tegin näiteks täienduse nüüd, kui avastasin, et nad on oma tegevuse Rootsis kinni pannud ja salaja teise nime alla ja teise riiki kolinud.

Siis oleks neil mingi toode ilmselt olemas selleks hetkeks, nii et ärimudel oleks täienenud kindlasti vähemalt selle võrra.

Olen olnud mitmete ettevõtete esitlusel nagu GNLD, AMWAY, ZINZINO, kõik need on ju binaarsed süsteemid kus on kindel kaup ja kauba liikumise provisjonilt makstakse tulemitasu. Olen ka teiste ettevõtete esitlusel käinud nagu Vector…, esitlus toimub justkui põranda all, kohvikutes, kontorites, investeerid 150.- ja kutsud 2 inimest sama tegema. Ah-jaa M-GOLDEX-iga sama jama, ma käisin ja kuulasin ära ja minule sai kohe selgeks, et tegu on mütsiga raha kerjamise süsteemiga, igaüks paneb minu mütsi sisse raha ja kui on teatud summa, siis san sealt 1000.- välja võtta. Koht kus raha kasvaks, või teeniks väärtust- puudub. Amway, Zinzino, GNLD- s on tooted, aga samuti etteveõte on end paljundama pannud binaariga ja soovitusega, mis on odavaim turundusviis kui globaalseks asja teha. Teine võimalus oleks ju igasse riiki, linna ja kaubanduskeskusesse palgata minides tibid, kes jagavad ettevõtte reklaami inimestele ja sealsamas kohe regavad neid liikmeks- meeletu ettevõtte kulu. Soovitusturundusega on ju inimesed motiveeritud ettevõtet laiendama ja neile makstav komisjonitasu ei saa kunagi nimetada püramiidskeemiks. Püramiid on minuteada vaid siis kui ettevõte on ,, anna t´raha ja kutsu 2 rahastajat juurde,, süsteemiga ja raha sab kätte siis kui sinu alla on näiteks tulnud 55 inimest- siis saad 1000.- euri kätte. See on minuteada püramiid, bonzi jättis enamus inimesi rahast ilma. Sellest ka see püramiid. Lyonessil ei ole ju tooteks vaid kaart….vaid kõik tooted mida müüvad Lyonessi partnerlusse kuuluvad ettevõtted. Komisjonitasu maksmist ma ei nimetaks püramiidskeemiks. Eestis on kaks suurt ehituspoeketti, kellele otsisin töötajaid oma tutvusringkonnast- ettevõte tasustas iga kutsutud inimese pealt mind- jaa inimesed ei ole raha firmasse toonud mille pealt mulle maksti, aga ta tõi firmasse rohkem kui raha- ta tõi iseenda, oma aja ja hiljem teenib ta selle raha firmale- millest minule maksti, mis vahet seal on? Kairose tooteks on hetkel serveriruum. Firma laieneb samuti soovituse kaudu- see, et näidatakse et liitumissummast 15% ja 10% makstakse kutsujale- see on ju näitlik, et iga mats aru saaks milline on tema komisjonitasu. Raha läheb ju ikka Kairose rahakotti ja sealt makstakse palka.Soovitusturundust ei saa, ei või segi ajada bonziga! See on tõlgendamise küsimus, aga minuarust väga suures mastaabis vääriti tölgendamine!

Ega tõesti ei maksa soovitusturundust Ponziga segi ajada. Soovitusturundus või sealhulgas eriti näiteks kaasturundus (affiliate marketing) on üsna lai ja suur tegutsev valdkond.

Antud mudeli puhul on aga selle mudeliga võrreldes üks VÄGA suur ja oluline vahe, mille ka postituses välja tõin.

Probleem on selles, et antud juhul Kairos ei teeni tulu kusagilt mujalt kui neistsamadest liikmetasudest. Kuna aga igale liitujale lubatakse 250% sissepandud rahast tagasi maksta ning osa sissepandud rahast antakse lisaks veel ka teistele liikmetele tasudeks, siis paraku ei saa millegi muuga tegu olla kui Ponzi, kuniks neil mingit muud äri seal kõrval pole, mis raha sisse tooks.

See serveriruumi rent on küll ilus lugu, aga siiani ei ole kedagi näinud, kes seda ruumi nii kalli hinna eest ostaks. Samuti on erinevad inimesed sedasamust programmi nii ühest kui teisest nurgast uurinud ja mingeid sisulisi andmeid ei paista arvutisse ja sealt välja küll liikuvat. Ühesõnaga, neid serveriruumi rentivaid kliente ei paista kuskil olevat. Mis on suures pildis ka üsna loogiline, arvestades, et seda ei saagi nagu kuskilt rentida?

Selle täienduse osas pead mind ise kursis hoidma siis, sest vaevalt ma jälgida jõuan seda.

Võid mulle meilile saata seda lisainfot, kui tuleb midagi reaalselt.

Ma leidsin ühe video. Ei tea kas see midagi ütleb. Loogiliselt võttes võiks Nissan Kairose kohtusse kaevata, et nendes libakostüümides isikud Kairose autot putitavad. See oleks väga hea põhjus kuidas Nissan saaks kohtu kaudu Kairoselt raha, Millegipärast ei ole seda siiani tehtud. Huvitav miks?

Novot eks 🙂 Nissan Motors on selle firma nimi. Ja tooted on vaid paketi ostjatele Taavi. Sa ei leia neid mujalt.

Ma ei ole just motospordi osas eriline ekspert, aga saan aru, et väidad, et siin käivad asjad nii, et kui Nissan Motors tellib Kairoselt rämeda hinna eest teenust, siis nad panevad oma võidusõiduautole Kairose logod peale?

Tavaliselt käib asi muidu vastupidi, et ikka see, kelle logod on peal, peab selle eest maksma, aga eks sa võid siin kohe seletada, miks antud juhul selles “konfidentsiaalsuslepingus” asi sedapidi on.

Aga SUUR TÄNU! Lõpuks ometi keegi ütleb ausalt ja otse välja – tooteid osta ei saa. Seda ma olengi siin korduvalt rääkinud, aga millegipärast kõik vaidlevad vastu, nagu saaks. Väga hea, et lõpuks ometi ka keegi tunnistab.

See teebki asjast juba iseenesest püramiidi ja on minu teada vist ka otseselt illegaalne, sest toode puudub.

Kuna tooteid ka osta ei saa, siis ei saa ka lisatulu kuskilt olla, nii et asi on samaaegselt siis vist ka Ponzi ja ühel hetkel pannakse pillid kotti, sest pole raha, millest lõpuks seda vinget tootlust maksta.

Täpselt seda ma ju ütlesingi, et ostad paketti ja siis sellega on mingi “toode” vmt kaasa pandud.

Ega ma Ebayst ei tahakski osta firma tooteid, firma enda käest ikka ostaks, aga nad ei paku, mis tähendab, et toodete pealt nad mingit lisatulu kuskilt ei teeni ja reaalselt nad ka tooteid ei müü.

Taavi! Mulle tundub, et sa ise oled üks Kairose levitajatest! Vähemalt oled sa väga hea reklaami ettevõttele juba teinud. Parim reklaam on antireklaam! Tundub, et see lause peab paika. Kui varem mu sõber mind korduvalt kutsus Kairose esitlusele, siis ma vastasin talle, et sellist raha saab ka teisiti teenida. Näiteks võtame kärurent. Käru maksab ca 660… 3000 ja rendi hind päevas umbes 10-15 eurot. Ma ei tea, et ma peaks seda käru kuidagi ise vedama, sama moodi vedelen ja raha tuleb. kui arvestada tootlust, siis see on isegi kõrkem kui Kairoses. Teine näide: Peotelgi rent alates 35 euri ööpäev. Telgi hind midagi 2000. Ei viitsi hakata täpseid arvutusi tegema. Ise võite arvutada. See ei ole ka eesmärk kedagi veenda. Aga tahan öelda, et see hind mida Kairos pakub ei ole mingi ulme, pigem isegi väike, sest risk on väidetavalt suur ja võimalusi teenida on palju paremaid. Aga huvi Kairose esitlust nüüd kuulama minna on hoopis suurem kui seda oli varem. Toodeid pidi samuti esitlusel näha saama, vähemalt seda ruuterit. Oma silm on kuningas ja tahaks tõesti juba huvi pärast näha ja kuulda mida need Kairose vennad seal, siis räägivad. Ja olgem ausad, see summa millega proovida 100… euri, ei ole mingi teab, mis suur raha, mille üle vaielda. Mina näiteks ostsin endale aeda noori viljapuid mitme saja euro eest ja osad neist kuivasid ära. Tundub palju suurem risk ja ei ole kuhugi kaevata ka, et saaks kuidagi oma raha tagasi. Soovin Taavile edu hea töö eest! Reklaam on võimas! vähemalt üks huviline on juures. Ma kaldun arvama, et ma ei ole ainuke.

Mul on üks veelgi parem “äriidee” – osta Tavidist kilo kulda. Mata keskööl põllule maha. Oota, millal sellest kasvab kuldmünte kasvav puu…

Kui kärude ja peotelkidega nii lihtne on raha kokku kühveldada, siis miks sa seda ei tee? Muidu on see jutt umbes sama tark, et osta kilo õunu, valmista neist õunakook, müü maha ja osta saadud raha eest juba kolm kilo. Korda tegevust ja oledki aastaga miljonär.

Kairose sugused petuskeemid saavadki toimida paraku vaid seetõttu, et meie ühiskonnas on liiga suurel arvul igasuguse kriitikavõimeta “puratiinosid” kes usuvad oma ahnuses ükskõik mida. Üks selline tahtis mulle eelmisel aastal pähe määrida mingit Hiina krüptoraha. Minu soovitusele mitte jamada sellise püramiidskeemiga vastas “puratiino” totaka naeratusega: “ma tean küll, et see on püramiidskeem, aga no ma olen selles asjas nii püramiidi tipus, et teenin ikkagi.”

Minge parem tööle, õppige endale mingi aus amet või tehke midagi muud kasulikku.

No kuule, mis sa ajad jama. Talvel ei hakka ükski kullapuu kasvama, kevadeni tuleb oodata.

Ja selle kulla võiks vabalt 10-grammiste tükkidena laiali hajutada ja ära matta, et 100 puud kasvatada. Kõik niikuinii kasvama ei hakka ju. Riske tuleb ikkagi hajutada.

Sama võib sinu käest küsida, kuidas see huvi nüüd tekkis?
Nagu ma ennist ütlesin, et on palju lihtsamaid ja turvalisemaid viise kuidas raha teenida.

Huvitav, kõik mõtlevad/usuvad reaalselt, et klientideks on legaalsed firmad? 🙂 Legaalne firma muidugi ei kasutaks seda teenust – nende jaoks ebavajalik ja over-priced.

Mõelge korraks illegaalsete ettevõtmiste peale. Just selle jaoks see süsteem ongi loodud! Selliste klientide nimesid ei saagi avalikustada ning teada pole ka kui palju nad maksvad sinna. Fakt on see, et hetkel see süsteem toimib ja ühegi prokuratuuri, kohtu ega politseiorgani hammas praeguste seadustega selle peale ei hakka.

Liitujad, olge ettevaatlikud – sellised lõunad igavesti ei kesta. Kui see Kairos järjest suuremaks paisub siis leitakse riikide vahel ka koostöö ning seadusandluse muutus, millega saavad absoluutselt kõik osapooled kõrvetada. Ei tasu pikalt sellega tegeleda, sest sellisest operatsioonist ei anta meedias enne teada, kui see õnnestunult lukku on lükatud. Viimases etapis pole kaalul ainult investeeritud raha 🙂

Kui see nii oleks, siis seda enam oleks põhjust asjaga mitte tegeleda. Õnneks vist täna selle pärast suurt muretsema ei pea. Nii palju kui inimesed on uurinud, siis erilisi andmeid see programm alla ega üles ei lae ehk seda kettaruumi reaalselt mingite andmete talletamiseks ilmselt ei kasutata.

Tuleb välja et tegemist on geniaalse startupiga. No kes oleks võinud arvata, et gigabaitide kaupa nullide kettale kirjutamisega saab niimoodi pappi kokku kühveldada!

0000000000000000000000000000000000000000000000000000
0000000000000000000000000000000000000000000000000000

ja raha tuleb. Näinud siis niigipalju vaeva, et pannud programm mingit random datat justkui kusagile saatma …..

Mulle isiklikult tundub, et nad on viimastel aastatel teadlikult järjest rumalamalt neid skeeme tegema hakanud ja ilmselt isegi täiesti eesmärgipäraselt.

Spämmerid näiteks kirjutavad meelega neid kirju vigases keeles, et ainult kõige sinisilmsemad ja kergeusklikumad inimesed neile reageeriksid. Teistega pole lihtsalt mõtet aega raisata (nö sihtgrupi väljafiltreerimise mehhanism).

Selliste skeemide puhul on tõenäoliselt ka lisaoht, et arukamad inimesed hammustavad asja kiiremini lahti ja teavad, kuhu enda õiguste kaitseks pöörduda võiks, nii et “äri” eluiga oleks ilmselt lühem.

Isiklikult ka imestan, kui vähe vaeva nähakse kõikvõimalike selgete valede varjamiseks. Seetõttu ka pakun, et ehk tehakse seda meelega.

See kõlab loogiliselt – sest ükskõik kui palju seda asja ka sugercoatida, igaüks kes teab, et Google’st või Dropboxist saab pilveteenust hinnaga 1TB = 9.99 kuus, lükkab selle “ärimudeli” kohe kummuli. Ei pea isegi eriline spetsialist olema, selline keskmisest teadlikum arvutikasutaja. Seega peaks skeemimeistrite huvides olema, et nende tähelepanu pälvitakse võimalikult hilises faasis ning nö radari alt liigutakse võimalikult kaua….

Kasutada mingid täiesti jaburaid suurusi – 320GB …. selle teisendamine mingiks võrdlusbaasiks 1TB on potentsiaalsele ohvrile juba selgelt kaelamurdev matemaatika.

See kes mulle müüs, lõpuks murdus kui ma “kapist välja tulin” oma proffessionaalse taustaga. Aga jätkas ikka. Risk on ainult 5 (vist) kuud, kui niikaua edasi toimib, siis saab ju ikka raha teenida …… Sellisel, “osaleme-teadlikult-püramiidis-lollidelt-tulebki-raha-ära-võtta” strateegias on oluline pluss, maskeerides pettuse tavaliseks nö riskiga ettevõtluseks/investeeringuks, on lihtsam pärast öelda, et näe ei tulnud välja. Katsu seda vanaemale seletada. Las see viimane loll seletab vanaemale.

Nii kõditakase ahnuse kõrval teist olulist inimliku lolluse allikat – edevust ja soovi ennast teistest paremaks pidada. Noh, et on küll püramiid, aga vat meie siin – me oleme nii targad, et võtame kalkuleeritud riski, lükkame lollid tanki ja väljume kasumiga õigeaegselt. See on ju veel parem sihtgrupp, kui päris lollid.

See on ilmselt selline automaatne psühholoogiline kaitsemehhanism. Kui sa oled avalikult ja oma lähedastele sõpradele-tuttavatele kuulutanud kui vinge asjaga on tegemist, siis paratamatult kaitseb psühholoogia meid selle rumaluse eest, kui hiljem selgub, et tegemist on pettusega.

Ilmselt see “tean küll, et petuskeem, aga mina saan raha kätte” mõte on kõige lihtsam lugu, mida enda rumala otsuse õigustamiseks ja oma kaitseks välja saab mõelda.

Sarnane mehhanism töötab ka võidusõiduradadel panustajatega näiteks, kes peale panuse tegemist on kohe tunduvalt kindlamad oma valikus, kui enne seda. Organism kaitseb “isiksust” sellise tegevuse ratsionaliseerimistega läbi mõne usutava (või sageli isegi ebausutava) looga.

See on ka üks põhjustest, miks võrkturundusskeemid nii hästi töötavad, sest rahvas hakkab avalikult ja oma lähedastele kohe kuulutama, kui vinge asjaga on tegemist, ilma et oleks isegi seda reaalselt kogenud ja kasutanud pikemalt.

Siis aga lööb juba mängu selline nähtus nagu kognitiivne dissonants ehk meil tekib nö seesmine konflikt, kui me kuulutame lähedastele inimestele ühte asja, aga käitume teisiti. Organism tahab saavutada kongruentsust ja kuna käitumine jätkub, siis jõuab ajusse ka järeldus, et ju sa siis usud, et ongi tegemist ülivinge asjaga.

Hiljem võib muidugi välja tulla, et tegemist on täieliku jamaga, aga siis sa lihtsalt kas ei näe seda üldse või ei luba vajadus järjepidevuse järele seda lihtsalt tunnistada. Kuidas sa saad nüüd oma sõpradele-tuttavatele-pereliikmetele öelda, et sa neile mingit jama müüsid ja pea valesid täis puistasid? Eriti kui nii mõnigi neist veel sinuga koos skeemiga liitus ja sinu uus suhtlemisringkond sisuliselt ainult neist samas skeemis olijatest koosnebki, sest teised on juba ära õppinud, mida see kutse “kohvile” tegelikult tähendab.

Ka minu üks endine kolleeg on selle teema küüsis. Rääkis, kuidas oli laenu võtnud, et pudrumäed kiiremini kohale jõuaks.
Uurisin, et kas ta on siis oma “investeeringu” kätte saanud. Vastus oli, et ei ole, aga on teenitud raha eest oma pakette veelgi suurendanud.
Ahnus on üks võtmeelement, mis siin toimib – inimesed ei võta süsteemist raha välja ja rikastuvad “virtuaalselt”. Ma ei tahaks uskuda, et inimesed reaalselt ongi nii lollid, et seda kõike usuvad. Pigem soovitakse süsteem üle mängida ja õigel ajal väljuda. Arvatavasti mõnel see ka ehk õnnestub, aga mis hinnaga? Kui enda alla liitujaid tood, oled sisuliselt oled samavõrd petis, kui skeemi looja.

Küsimus oli, et miks see kõik nii läbinähtav ja lihtne skeem on? Vastus on lihtne – igasugu lisategevusega kaasneb ränk aja ja rahakulu. Kui oleks reaalne toode olemas tähendab see seda, et selline hajus lahendus tuleks reaalselt valmis progeda – see aga pole just kõige odavam arendustöö. Lisaks veel erinevad kliendilepingud. Isegi kui panna hind konkurentsivõimeline, tekib endiselt küsimus, et kuidas siis ettevõtte teenib selle raha, et 150% tootlust investoritele maksta.

Seetõttu laksatakse suured tootlused, mis võimaldavad justkui kiirelt rikastuda. Märksa lihtsam on müüa roosasid unistusi, kui reaalset toodet.
Kusjuures tegelased on üpris leidlikud – lõpuks mõeldi välja, et raha pead alguses maksma seetõttu, et see sind motiveeriks seadet töös hoidma. Arvuti asjandus on paljude jaoks nagunii keeruline ja arusaamatu, samas teatakse lugusid, kuidas sellega tegelejad on rikkaks saanud.

Selliste skeemide eluaeg kipub nibin-nabin 2 aasta kanti jääma, seega ega palju enam pole, kui see kärakas ära käib.

Lisatöö on see usutavuse loomine tõesti, aga kui ei oleks nii usaldavaid/sinisilmseid/ahnusest motiveeritud inimesi, siis tuleks seda teha, sest muidu ju keegi ei liituks. Täna tundub, et neid siiski on ja veel lademetes.

Täpset aega on raske öelda, sest sõltub osaliselt väljamakse suurusest ja kiirusest, mis antud juhul on üsna suur ja kiire ehk sait ise jääb vist kusagil 2.-3. kuu juures juba kahjumisse.

Samuti sõltub uute liitujate kiirusest. Mida rohkem neid peale tuleb, seda kiiremini asi kokku kukub, kui uute liitujate kiirus väheneb.

Minu subjektiivne kogemus ütleks, et enne seda postitust ja Delfi artiklit oli selline suhteliselt tipphetk, sest iga teise nurga tagant keegi tuli pakkuma ja küsima selle kohta. Praegu pole aga sellest väga enam midagi kuulnud enda ringkonnas.

Ühesõnaga, võiks arvata, et ehk on uute liitujate lisandumise kiirus vähenenud (kui just mõnes teises riigis nüüd uut lainet pole).

Kui see nii on ja kui nad mingit uut vinget skeemi siia juurde ei mõtle (või kõik liitujad samasugused pole, et teenitud “raha” eest uusi pakette ostavad ainult), siis ilmselt väga pikka pidu enam pole tõesti.

Täna sai tehtud konto ära, aga paketti veel ostnud ei ole. Vaatasin lihtsalt n-ö ringi. Eelmise aasta lõpus sa käidud ka mingil “seminaril” kuid too tegelane, kes seda läbi viis ei suutnud mind piisavalt motiveerida, et ma mingi paketi ostaks. Selleks hetkeks oli Kairosel täitunud 1a. Selline tunne tekkis, nagu ta ise oleks selle süsteemi loonud. Ikka niimoodi kiitis ja väitis, et see on kaljukindel süsteem. Ise oli alles mõned kuud seda kasutanud. Pidi kevadel töölt lahti võtma ja hakkama oma hobidega ja Kairosega tegelema. Passiivne tulu on lihtsalt nii meeletult suur. No edu igatahes.
Eelnevalt oli siin juttu teistest pilveteenuse pakkujatest. Seminaril käis läbi sama küsimus, et miks suurfirmad peaks just Kairost eelistama. Vastati, et teised pilveteenuse pakkujad ei paku piisavat turvalisust ja sellepärast ongi Nad (käisid läbi need legendaarsed kliendid nagu Nissan ja Sony) nõus rohkem maksma. Väidetavalt ei saa häkkerid neid faile kuidagi kätte. Tekkis selline mõte, et kui ma ise häkker olen ja sellega liitun, kas siis ei saa ka faile kätte? Ilmselt mitte, kuna Kairos tegelikult mingeid faile mu kettal ei ladusta.
Too hetk polnud sellest Kairosest võimalik midagi uurida ka, sest foorumites teemad puudusid või olid kustutatud. Olin kahe vahel. Samas tulu on päris korralik, aga risk on ka suur. Täna hommikul lõpuks lõi lollus\ahnus välja ja oligi plaan sellel nädalal Platinum pakett ära osta ja hakata julma tulu lõikama. Mõtlesingi, et peaks vähemalt 5 kuud vastu, siis saaks nulli tagasi. Õnneks see teema siin tõi mind maa peale tagasi. Paneb mõtlema, et kui ma selle paketi raha (~2500€) olen suutnud koguda, siis miks ma edaspidi samamoodi jätkata ei võiks. Täiesti riskivaba ka veel kusjuures. Lihtsalt käin tööl ja elan oma võimete piires. Ma ei saa öelda, et olen kooner ja hullult säästan. Ma lihtsalt ei raiska raha mõttetute asjade peale.
Kindlasti see Kairose süsteem toimib mingi aeg, aga tavaliselt kui mina oma nina kuskile pistan, siis jookseb asi kohe p**se. Kel huvi, siis väidetavalt on hetkel vabu pakette alles:

Standard 125$ – 16337tk
Silver 597$ – 4037tk
Gold 1577€ – 20195tk
Platinum 2777$ – 12795tk

Pigem vist saab raha otsa 🙂

Panen tänase seisu ka üles. Nii huvi pärast.

Standard 125$ – 16046tk
Silver 597$ – 3401tk
Gold 1577€ – 19942tk
Platinum 2777$ – 12242tk

eks iga lits kiida oma peed ! Aga see, mis toimub, et maksuamet või tarbjakaitse neid sulgeda ei saa, pole normalne.
facebook.com/kairostechnologies1/

kui seda lehte kerida siis autahvlil on mitmeid eestlasi ka ametnikke ning õpetajaid, see staatus assistant 3 prossa tähendab et see isik on leidnud enda alla 5 lolli.
Sellest postitusest kumab läbi aga tõde, et analüüsitakse ja saadetakse infot selle progega “partneri” arvutist ja mitte vähe nagu näha, kuidas muidu on võimalik et nad on sulgenud need kontod, kes pole seda otse oma kasutuses oleva arvuti kõvakettale pannud.Järelikult nad näevad mis ketta peal proge jookseb.

Ei saa sellest nõudest aru_________ Ei ole lubatud rohkem kui 6 Kairos Planet programmiga varustatud arvutit hoida ühel välisel IP aadressil.______
No siis mingid üliõpilased ühikast ei saagi ju partneriks hakata?

infot lehet
Tähtis teadanne!
Kairose idee on pakkuda oma klientidele hajutatud võrgu trehnoloogial põhinevat info majutuse ja töötlemise teenust.
Kairose partneriteks saavad olla vaid vähemalt 18 aastased reaalsed kodanikud ja iga partner võib omada vaid ühte kontot millelt on võimalik teenitud tulu Kairosest välja kanda.
Üks konto võib töötada vaid ühes füüsilises arvutis.
Ei ole lubatud kasutada virtuaalseid keskkondi (VirtualBox, VMware jms).
Ei ole lubatud välised USB andmekandjad.
Ei ole lubatud rohkem kui 6 Kairos Planet programmiga varustatud arvutit hoida ühel välisel IP aadressil.
Tänaseks on blokeeritud mitmete liidrite Kairose kontod seoses nende alaliinis paiknevate partnerite poolt reeglite vastu eksimise eest.
Palun võtta seda informatsiooni väga tõsiselt ja kellel on probleeme eelmainitud reeglite osas, tuleks võtta koheselt kasutusele vastavad meetmed.
Kairose IT turvameeskond on teadlik kõikidest partneritest, kellel on probleeme reeglite vastu eksimisega. On oodata nende kontode blokeerimist lähitulevikus, kes ei võta kastusele meetmeid puuduste kõrvaldamiseks.
Kelle kontod asuvad aga reeglitele vastavas keskkonnas, nendel pole vaja muretseda.
Palun andke see info edasi kõigile, kellel võiks olla probleeme eelnimetatud reeglite osas!
Tähelepanu, tähelepanu, tähelepanu!
Kõigile partneritele eri teadaanne!
Vastavalt Kairose reeglitele peab programm töötama ainult PC kõvakettal. See tähendab, et ei tohi olla väliskettal või serverites. Juba täna on avastatud ja blokeeritud 10 kontot – sealhulgas nende kontod, kes on otseselt sellega seotud ja nende inimeste liidrite kontod. Praegu on mitme liidri kontod Eestis juba blokeeritud, sealhulgas ka Valeri oma. Palun kõigil, kes on eksinud nende reeglite vastu tegutseda kiiresti ja viia see vastavusse nõuetega! Palun edastage see info kõikidele oma struktuuri inimestele!

facebook.com/KairosEesti/posts/1717204738524840

See IP piirang on täiesti loogiline nii legaalse mudeli kui ka petuskeemi puhul, sest kui üks ja sama inimene sinna mitu kontot tekitab, siis nad ei saa seda kasu, mida nad tahavad.

Samuti annab see ka alati hea võimaluse kulusid kokku hoida ehk reeglite vastu eksinud inimeste kontod kinni lükata ja raha ära võtta. Eluiga kohe asjal pikem 😉

KairosPlanet tarkvara nn litsentsileping vms ütleb järgmist: ,,The simplest task performed by the KairosPlanet Application is archival storage of information.
To perform this task,
within 1 (one) month the Application should be able to receive, store and send the amount of data which is indicated
in the selected lease package.
Besides distributed data storage, KairosPlanet App is also able to perform computational tasks.
The most resource-intensive tasks are automatic stock market trading and streaming video processing.”
Seega lisaks fiktiivsete andmetega hämamisele tegutseb programm nende endi sõnul automaatselt börsil ja töötleb? videovooge.
Ühesõnaga kasutatakse tarkvara paigaldaja internetti ja arvuti ressursse videote edastamiseks mingitele klientidele. Ülihuvitav oleks näha!, kuidas saab üksikisik oma kõvaketta rendiga käivitada KairosPlanet süsteemi kaudu börsil kauplemise?

Kuna siin on esindatud põhiliselt Kairose vastased seisukohad, siis esitan mõned väited ka vastukaaluks.
Esiteks. Palju on räägitud, et Kairose andmete hoidmise mudel ei tööta kuna teised teenuse pakkujad pakuvad seda lihtsalt odavamalt. Odavamalt võib saada jah, aga need suured teenusepakkujad on ju valdavalt USA valitsuse kontrolli all. Nüüd kui sul on infot mis on miljardeid väärt ja sa ei soovi oma ärisaladusi USA valitsusega jagada, kas sulle on oluline kas GB maksab 1 või 100 dollarit? Või on sulle oluline konfidentsiaalsus? Miks osteti Skype ära? Kas sellepärast, et Facebooki omanikel polnud raha samasugust programmi teha või sellepärast, et Skype oli pealtkuulamatu?
Teiseks. On räägitud Kairosest kui andmete hoidmise kohast. Tegelikult on neil plaan ka seda võrku kasutada andmetöötluseks. Kairose eesmärk on 10 000 000 arvutit. See on päris arvestatav andmetöötlusvõimsus. On olemas näiteks programm SETI, milles on 70 000 arvutit ühendatud, et töödelda kosmosega seotud andmeid, leidmaks maavälist elu. Kui see on võimalik, miks mitte kasutada seda ärilistel eesmärkidel? Kairoses on muide tegutsev ka Tõnis Tüür, kes on üks Skype loojatest.
Kolmandaks. Palju on räägitud, et Kairos on püramiiskeem ja soodne võimalus oma raha kaotada. Püramiidskeemi definitsioon on selline: “Püramiidskeem on müügiskeem, milles olijad teenivad raha peamiselt uute liitujate arvelt.”
Kairoses on täiesti võimalik raha teenida, värbata ühtki uut liiget. Seega ei ole tegemist püramiidskeemiga. Ka muide aktsiatega on võimalik raha kaotada, nii et mitte sentigi ei jää alles. Seda juhtub kogu aeg, ometigi ostetakse neid.

Ma arvan, et Skype osteti ikka sellepärast ära, et see oli väga massilise kasutajaskonnaga programm, mitte sellepärast, et keegi tehniliselt ei oskaks samasugust asja ehitada.

Aga räägime ikkagi numbritest ka natukene. Kui Kairosel oleks 10 000 000 arvutit võrgus, siis see tähendab, et iga selle arvutiga kaasneks neile iga arvuti kohta 150%+ osalustasu suurune auk eelarvesse.

S.t. minimaalselt oleks liikmetele maksmiseks vaja siis $187.5 miljonit, et nulli jõuda nende arvutitega, aga seda ainult eeldusel, et kõik võtsid kõige väiksema paketi.

Tänases olukorras, kus mingit toodet ei müüda, saab see raha siis tulla ainult kas järgmistelt liitujatelt (Ponzi) või ettevõttelt endalt. Mõlemil juhul saab see paraku ühel hetkel otsa, kui kuskilt raha sisse ei tule ja kasv tähendab ainult suuremaid kahjumeid.

Mul on täiesti ükskõik, kes seal tegelevad on ja kui suured nende tulevikuplaanid on jne. Räägime numbritest ja kuidas see auk seal täidetud peaks saama? Ja kust neid teenuseid/tooteid osta saab?

“Räägime numbritest ja kuidas see auk seal täidetud peaks saama?”

See on hea küsimus, millele ma ise ka vastust sooviks saada. Samas on ärimaailmas paljud asjad saladuseks, ometigi need toimivad. Võtame kasvõi Twitteri, mis pole minuteada investoritele midagi tagasi toonud aga sinna investeeritakse ikkagi, sest potentsiaal on olemas. Hea uudis on see, et Kairos teeb ettevalmistusi börsile minekuks, siis ehk saavad paljud asjad avalikumaks. Vähemalt praegu ei ole nad kellelegi võlgu jäänud ja tagasimaksed toimivad, olenemata nende vastasest meediakampaaniast.

Teab mis saladus see Twitter ka on. Ikka üsna avalikult teada, kuidas raha teenivad jne.

Eelmisel aastal teenisid ka kasumit kusjuures:
https://www.thenational.ae/business/technology/twitter-turns-a-profit-but-it-still-resists-change

Selle võlgujäämise osas on meil vist erinev info. Näiteks see Radari saate näide, kus liikmemaks sai makstud, aga liikmeks ei võetud…

Ja nii palju kui Tarbijakaitseameti kommentaarist aru sain, siis nad polnud esimesed, kes üle on lastud ja sinna kaebusega pöördunud.

Mõnedki tuttavad on olnud väga hoos Kairosest ja mullegi soovitanud liituda sellega, kuna raha tuleb väga kergelt. Kui olen küsinud, et palju oled reaalselt enda kontole tagasi kandnud, siis üldiselt on vastus, et kairose kontol on veel raha. Sellest tulenevalt olen ise uurinud seda teemat.
1) Miks peaks Kairos minult seda kettaruumi ostma, kui Kairos saaks osta seda ligikaudu 40 korda odavamalt Dropboxi, Amazoni käest?
2) Krüpteering – Kairose lehtedel on, et one ulmeliselt turvaline kõik süsteem ja andmevahetus. Kordagi pole juttu, et mis krüpteeringut kasutatakse? Dropboxil on näiteks 256-bit AES.
3) Internetis analüüsiti ühel lehel Kairose programmi, ning programm saatis ainult teateid enda serverisse, et see arvuti töötab. Kõvaketta ruumi rentimisel peaks ju olema päris tihe võrguliiklus serveri ja arvuti vahel. Kas seda liiklust on mõni Kairost kasutav tegelane analüüsinud?
4) Püramiid – esimese asjana hirmutab kohe püramiid, et värbad endale liikmeid ja saad seeläbi kõrgemat tootlust teenida. See on otsene vihje ju püramiidile.
5) Nissan – Kairose lehtedel ja tutvustes oli välja toodud, et Nissan kasutab nende teenuseid. Nissan aga lükkas need väited ümber!!!
6) Miks peaks üldse inimeste arvutites hoidma andmeid??? Kas Kairosel poleks odavam teha ümber maa näiteks 10 serverijaama ja hoida andmeid seal. Andmed turvaliselt kohtades ja kogu hoidmine nende enda all???
7) Kõvaketta ruum – Internetis oli teema, kus uuriti, et kuidas Kairos kettal ruumi hoiab ja mis seal ruumi sees on. Kogu see 10GB oli 0-e täis. Kus siis see andmete hoidmine käib?
8) Internetis oli raha välja maksmisel probleem, et polnud võimalik raha välja maksta.
9) Äkki kasutab Kairos sinu internetti kurajadel eesmärkidel?
10) Miks ei võiks Kairos rentida Dropboxilt, Amazonilt, … muudelt pilveteenustelt ruumi ning siis seal ruumis hoida enda krüpteeritud faile. Seega Dropboxi, Amazoni jms omanikud ei saaks siis ju faile vaadata või kuidas?

Kokkuvõtteks: Tasuta lõunaid pole olemas. Kõik, mis tundub liiga hea ongi liiga hea, et olla tõsi!

Tegelikult senikaua, kuniks on selge, et neil mingeid kliente justkui pole ja teenust nad ei müü, siis kõik need ülejäänud punktid sul siin on lihtsalt üleliigne entusiasm 🙂

Vaatasin mingit vene keelest videot ning seal “tuntud it spetsialist” mainis mööda minnes, et nad tegelevad ka bitcoini kaevandusega.
Mõni päev hiljem, suhtlesin ühe “tiimilasega” kes käis hiljuti pärnus, seminaril. Ta oli kuulnud seal, et kairos kasutab ka tulu teenijate arvutite ressursse, mingil määral.
Siit ka küsimus. Kas on võimalik sellises võrgus, nende lollikeste arvuteid, kasutada bitcoini kaevandamisel?

Oleneb, mis ligipääsud programmil on. Teoreetiliselt võiks ju sellega saada teha kõike alates Silk Road stiilis saitide hostimisest ja porno levitamisest kuni paroolide kogumise ja ddos rünnakuteni.

Mida see praktiliselt teha saab, peab juba mõni asjatundlikum IT-vend uurima, kui ta leiab kuskilt mõne inimese, kes selle asja omale arvutisse on lisanud ja viitsib seal lammutama hakata.

Arvestades, et dokumendikoopia on neil juba olemas, siis bitcoini kaevandamine on üks vähemloomingulistest viisidest, kuidas raha kokku ajada.

Viimane peaks muidugi liitujate elektriarvel näha olema siis mingi hetk, kui seda väga intensiivselt tehakse.

Olen see, “asjalikum IT-vend”. Üks sõber võttis peresse 2 paketti seda Kairost, nad on isegi hakanud väikese kasti kujulist Celeroni prosel töötavat arvutit kaasa müüma oma scamiga. 250 eurtsi eest saab juba normaalse arvuti koju!

Igatahes, sain võimaluse jälgida mõne päeva jooksul netiliiklust, mida Kairos tekitab. Seda sisuliselt pole – liiguvad tühised paketid, mis näitavad ilmselt veebilehele, kui kaua on kasutaja online olnud. Suurema andmeside puudumine (samas kui kettarendi eest raha “tiksub”) näitab. et reaalset teenust ei pakuta.

Sain hea võimaluse ka oma sõbra Kairosesse värbajaga kohtuda, kuna too on nende peretuttav. Noh, positiivse külje pealt võib öelda, et värbaja tõenäoliselt ise ei saa ka aru, et ta oma tuttavaid petab. Tema Kairose kontol on küll 8000 eurot, kuid ühe inimese värbamise eest tiksub 15% boonust ja inimesi on tema alt liitunud 92!! Arvata võib, mis raha see siis on. Nagu öeldud, ma ei tea, millist osa sellest rahast reaalselt välja võtta saab aga igatahes saab seda raha, mis Kairose kontol seisab sõpradele laenata, neile pakette ostes:D Ehk siis hätta sattunud Kairose sipelgas võib oma fiktiivse Kairoseraha kanda sõbra konto avamiseks ning küsida sõbralt vastu reaalset raha, nagu minu sõbra loos ka juhtus!

Veel uurisin Kairose kontolt raha reaalse väljavõtmise tingimusi. WOW, see on paras kadalipp. Boonuskontolt tuleb raha kanda “palgakontole”, see on Kairosesisene liigutus, kuid võtab miskipärast aega 14 päeva!! Kui kõik on OK, siis võtab ülekanne veel 10kond päeva. Seda kõike eeldusel, et konto on verifitseeritud! Mis võtab aega KUU ja lõppeda negatiivse vastusega!!

Sageli see nii kipub olema tõesti, et sissemaksed ja lubadused on lihtsad tulema, aga väljamaksed enam nii libedalt ei lähe.

Kunagisest HYIP kogemusest käis veel lõpufaasides asi nii, et osadele endiselt maksti lõpuks raha välja ja teistele mitte.

See siis andis justkui kõigile lootust, et äkki siiski tuleb lõpuks ära. Mis omakorda tähendas, et ametiasutustele kaebamist jmt tegevusi lükati edasi ehk petistele jäi rohkem aega rohkem raha taskusse pista ja see erinevate kontode kaudu minema kantida.

Johhaiddi kui palju asjalikud inimesed oma aega sellise jura selgitamise peale raiskavad.
Aga seda kommide rida siin lugedes tuleb tõdeda, et ehk mõnel jäi raha põletamta.

Mind üritati ka sarnaselt värvata nagu Orbit’i kirjutises on, et Kairose portaalis kantakse virtuaalne raha üle ja peale seda maksan reaalselt värbajale summa. Mina aga vedu ei võtnud.

Slovakkia trading inspection warning:
realworkfromhome.net/kairos-technologies-warning-issued-by-slovakian-regulator/

Info väljamaksete kohta Vene lehelt:
plus.google.com/+Kairosplanet_ru/posts/aFtkvwRNwMX
Lühidalt sisu:
Väljamakseid on väga palju. Väljamakse taotluste arv on suurenenud, ning järgmisel nädalal saab väljamakseid teha.

Tulevikus ärge tehke rohkem, kui üks väljamakse kuus.

Flash back vanast HYIPide ajast. Küll oli liiga palju väljamaksetaotlusi, nii et läks pikemalt aega, küll oli reeglite rikkujaid ja küll oli rünnakuid saidile, tehnilisi probleeme ja maksevahendite poolseid tehnilisi/juriidilisi tõrkeid.

Huvitav, kas on hakanud lõpptähtaeg lähenema või lihtsalt lühiajaline tagasilöök.

Täna veel teine teade, et saidil on hooldustööd, kuna koormus on liiga suur ja vaja miskit täiendada (võiks ka lugeda: väljamakseid teha ei saa).
kairosplanet.com/kairosplanet-system-10-08-2016

Ingliskeelsel saidil kasutasid 4päevase vahega mõlemat põhjust:

6 august – tõid topeltpäringud põhjuseks väljamakse viivituseks.
10 august – tõid hoolduse põhjenduseks uue nädalani

facebook.com/kairos.planet.en/

Nende inimeste hulk, kes väidavad midagi reaalselt saanud olevat, on nii suur, et täiel määral bluff see ilmselt pole.

Nüüd on asi mulle sportlikku huvi hakanud pakkuma: mind huvitab, kas takkakiitjad said raha pelgalt uusi pakkete müües, või jagati neile tõesti passiivset tulu ka. Kui see teine variant, siis tahaks teada, kas see tiksus nende endi sissemaksest usalduse ostmiseks tagasi või sai passiivne varajane liituja reaalset raha uute liitujate arvelt.

Arvutasin väga robustselt: kusagil 25% kasutajaskonna kasv KUUS võimaldaks vaigistada valdava osa skeemi liitunute rahalistest nõuetest, kuid sel juhul jagataks suur osa raha siiski inimestele tagasi. Ehk siis ma seda varianti sisimas ei taha uskuda.

Täiesti tühja õhu püramiidi kohta on neil õnnestunud suht kaua usku hoida, tahaks aru saada, kuidas see TÄPSELT toimis. Minu arust on lähteülesanne veelgi keerulisem, kui nendes skeemides, kus on mingi sümboolne toode (Kyäni mahlad jms) ka kaasatud.

Olen kindlal veendumusel, et raha järgib sama füüsikalist seadust nagu energiagi. Raha ei teki iseenesest kusagilt ega kao kuhugi, vaid ainult vahetab vormi ning liigub ühelt kontolt teisele. Kui seda ei ole enam Sinul, on see lihtsalt kellelgi teisel:)

Ka kõige labasema HYIPi, Ponzi või püramiidskeemi puhul makstakse alati inimestele raha tagasi. Antud juhul kulus ca 5 kuud, et inimesele midagi peale peaks hakkama maksma.

HYIPide puhul oli tippajal väga tavaline, et nädalaga said 144% investeeringust tagasi või eriti kiirete puhul kasvõi päevaga.

Erinevus siin siis see, et mida pikem periood on, seda rohkem on aega nö uusi investoreid leida ja “usaldust” kasvatada, sest esimesed ei ole ju mitte ainult ühte makset saanud, vaid lausa 5 (mis sest, et ainult enda raha tagasi said selle aja peale).

Selleks ajaks need inimesed promovad juba väga aktiivselt järgmistele liitujatele, kes omakorda viskavad suured summad sisse ja sisuliselt võivad esimesed vabalt isegi oma aasta lõpuni istuda, kui uute liitujate juurdekasv piisavalt kiire on.

Ühel hetkel aga ei saa enam asi eksponentsiaalselt kasvada, sest kergeusklikud saavad otsa ja uusi on raskem leida ja olemasolevad ostavad kontole kogunenud summa eest suurema paketi jne.

Sellises olukorras hakkavad reeglina tekkima probleemid väljamaksetega (venivad või tehakse valikuliselt, nii et mõni räägib, et ta sai ja annab ka teistele veel lootust), tulevad mingid uued reeglid (väljamakseid nii tihti ei saa teha jne).

Isiklikult pakuks, et tegelikult tekivad need probleemid juba varem, kui reaalselt rahaliselt need tekiks. Ehk skeemid läbiviijad pigem ootavad selle nö tipphetke ära, kus kõige rohkem raha sees on ja kui kasv hakkab kinni jääma, siis hakkavad väljamakseid vähendama ja rahaga vaikselt minekut tegema, et siis jälle järgmine “unicorn” püsti panna.

Teine variant on see, et sait kaob lihtsalt ära koos tegijatega, aga seda juhtub ilmselt harvem, sest siis on liiga kiiresti ja kergesti selge, et asi oli pettus ehk ei jää nö lootust osalejatele ja tõenäosus, et keegi kuhugi kaebab, on suurem.

Eks nüüd ongi see aeg käes, kus enam püramiidi alumise poole tegelased raha välja ei saa võtta ja hakkavad probleemid. Nüüd läheb käiku venitamistaktika, millega püütakse venitada nii kaua kui võimalik.

Ma pakun, et järgmine nädal teatatakse, et väljamaksetega on ajutised probleemid ja kuu lõpuni ei võeta uusi taotlusi vastu.

Päris huvitavaks läheb see saaga. 🙂

Ma ei usu kahjuks, et kohe-kohe seda näeme. Nii palju, kui aru olen saanud, on Kairos hübriid Ponzist ja klassikalisest püramiidist.

Püramiidiusku inimesed, kes saavad aru, et teenust taga ei ole võivad lülituda värbamisstrateegiale. 6 liituja leidmine, et oma alginvesteering tagasi saada on veidi karm, kuid samas täiesti realistlik teostada.

Ponziohvrid, nagu ka minu peretuttavad usuvad lihtsalt värbajat ning asjaolu, et Kairose kontole tiksuvat “raha” on võimalik claimida. Mis veel tõestab, et tegemist on hübriidskeemiga on 3 asjaolu:

1) Värbaja motiveerib väga aktiivselt saavutatud “tulu edasi investeerima”. Ehk siis püüab edasi lükata raha väljavõtmist.
2) Taavi toodud näide, kus liidri konto pandi kinni selle eest, et ta võttis reaalset raha virtuaalse raha eest kontot luues. Ehk siis teisiti öeldes on see ju cash-out.
3) Raha claimimise süsteem on juba eos tehtud väga pika ooteajaga. (uus inimene peab raha ootama 2 nädalat + kuu + päevade arv väljamakseni) Ilmselt saavad skeemi jooksutajad suure osa rahast välja võtta, kui peaks selguma, et kasv on peatunud ning rohkem raha kaasata ei õnnestu.

kairosplanet.com/calculation-of-compensation-august-11

Paistab, et Kairos kasutab üsna kavalat taktikat, et vähendada eksponentsiaalse kasvu vajadust. Arvutasin umbkaudu välja, et “investeeringute” väljamaksmiseks peaks Kairos kasvama 20% kuus. Huvitav, kui suure osa “partneritest” õnnestub Kairosel välja lülitada ettekäändel, et nad on mõnda reeglit rikkunud?

Arvestades, et väljamakseid saab küsida 1x kuus ja sellele lisandub vist veel 14 päeva ehk tegelikult ütleme 1x 1.5 kuu jooksul, siis väga palju polegi vaja.

Ainuüksi see peaks juba vähendama väljamakseteks vajaliku raha hulka märgatavalt mõneks ajaks rahavoo mõttes.

Aga eks neid “reeglite rikkujaid” on ka üsna lihtne leida, kui vaja jah. Radari saateski ju oli elav näide täitsa olemas.

2014-2016 andmete kogumine hajutatud võrgus. toimub süsteemi testimine. Võrgustiku arendamine ja toetamine kairose enda serveritega. EHK SIIS, kui keegi väidab, et reaalset infot täna meie arvutitest läbi ei jookse, siis vastus on, JAH, EI JOOKSEGI, kuna servereid ja kogu süsteeme alles testitakse ja kogutakse informatsiooni ja toimub pidev arendamine.

2016-2017
Süsteem toimib juba hajutatud võrgu baasil. enam kairose enda servereid ei kasutata. Selleks ajaks on 250.000 arvutit juba täis(praegu 170.000) ja tänu sellele pannakse järjest rohkem rõhku võrgustiku suutlikkuse arendamisele. Hakatakse korraldama laiaulatuslikke programme õpetamaks ja motiveerimaks võrgu inimesi, et võrk areneks veelgi laialdasemaks. EHK tähendab seda, et hakatakse premeerima tublisid äriehitajaid ja korraldatakse võistlusi, et saavutada 2.5miljoni piir.

2017-2019
Selleks ajaks süsteem põhimõtteliselt valmis. kairose tooted teenused toimivad, ja korporatiivklientide soove hakatakse lahendama, seehästi siis igasugused suuremahulised arvutused, börsianalüüsid jne.

2019 on täiesti valmis siis

Kust siis selline info nüüd pärineb? Teised kõik on rääkinud valejuttu ja levitanud valesid?

Muidugi endiselt jääb vastamata küsimus, et millest see suur auk eelarves ära täidetakse? Selle info valguses on see auk siis veelgi suurem, kui algselt arvatud, sest iga liikme kohta tuleb ettevõttel tasuda mitte ainult sadu kuni tuhandeid eurosid (sõltuvalt paketist), vaid lausa ca 3-4x see summa.

Okei nojah võibolla on ka, aga oleks 2 küsimust:
1) Miks vahetas Kairos väljamaksete teostamisel firmat? ePayments->Paysera
2) Miks saab teha ühe väljamakse nüüd kuus?

Tore jutt küll, kuid kardan, et “testimiseks” see jääbki.

Ei tea, kust sina selle info võtsid, aga ma leidsin küll kodulehelt neil sellise info ainult:

“Kust tuleb raha ettevõttesse?

Raha tuleb ettevõttesse peamiselt kolmest kohast. Kõvaketta väljarentijatelt, korporatiivklientidelt ja suurinvestoritelt.

Millised ettevõtted on Kairos Technologies klientideks?

Kuna tegemist on konfidentsiaalse infoga, siis Kairos ei ole siiamaani saanud avalikult ühtegi nime nimetada. Me teame vaid seda, et ettevõtetega käivad läbirääkimised nime avalikustamise osas. Viimase info kohaselt on jõutud mõningate ettevõtetega osalise kokkuleppeni, kuid siiski käivad veel arutelud detailide osas. Kindlasti lähiajal mõni nimi avalikustatakse.”

Ühesõnaga kuskil pole kirjas, et sinu kõvakettaruumi ei kasutata ja jutt käib ikka endiselt neist korporatiivklientidest.

See on muidugi hea huumor, et “raha tuleb kõvaketta väljarentijatelt”. Seda me juba vaatasime eespool, kui palju iga liituja pealt raha “tuleb” firmale.

Kui siia mingit infot paned, pane viide ka juurde teinekord.

Kairose eesti kodulk oli seal kõik vastused olemas.
Ei tea kes seda rahastab, juttu järgi levib kuidagi suund shekidele, ega siis ei imesta ka miskit, neil vaja ju kõiges nr1 olla, pohh palju maksab.

1)Sest paysera on soodsam
2)Sest kliendibaas on nii suur juba ja vältida süsteemi umbe minekut, iga päev toimus enam kui 170k+ isikule väljamaksed kus võeti ka naeruväärseid 5dollari summasid.

Pigem tekkis mul küsimus, me ei tea täpselt kes seda rahastab vb saudi sheigid, suunad ja märgid viivad sinna, kui realne on, et kairos ostis tsehi panga ära ? Kas naerda see väga välja või vaata, et kõik on võimalik

Lepime kokku, et ei risusta kommentaariumit igasuguste vandenõuteooria stiilis kommentaaridega, millel isegi ühtegi viidet pole.

Naised saunas rääkisid stiilis jutud las jäävad nendeks saunajuttudeks.

Vot mind huvitab, kas inimesi ajendab sellist jama ajama tungiv soov petta või siis tungiv soov ise ka uskuda, et on olemas geniaalne süsteem, mis tagab massidele passiivse riskivaba sissetuleku. Mõlemal juhul on väga halvasti, sest esimesel puhul on meil palju õelaid inimesi, teisel puhul palju rumalaid inimesi.

Leidsin väga hea Ungari blogi, kus Kairose programm tagasi lähtekoodiks kompilleeritakse.
kairos-figyelo.blog.hu/2016/07/27/amiert_piramisjatek_az_egesz_663
Lühidalt siis: Suhtlus käib programmi ja serveri vahel, saadetakse isiku andmed teatud formaadis. Mingit reaalset pilve andmete vahetust ei käi. Lisaks teeb programm tühja x gb-se faili, kus on kogu faili sisu nulle täis.

See enam tõestamist ei vaja, Kairose jüngrid on juba väiteid muutnud. Nad tunnistavad, et andmeside puudub, nüüd on nende versioon, et süsteem on katsetusjärgus ja kasutajatele makstakse testimise eest. A’la gigabaitide kaupa pahna on Sinu kettale vaja kirjutada, et matkida hilisemat situatsiooni, kui tõepoolest andmed liiguvad.

Kahjuks või õnneks ei ole Kairosel head matemaatikut nõu andmas ja kogu lugu on isegi teoorias absurdne. Nõue hoida arvutit võrgus 10/24 tähendab, et isegi viite arvutisse dubleerides täpselt sama andmemahtu, saame ikkagi juba puhtjuhuslikult 10% pöördumistest vastuseks “offline”, kui oma andmeid kätte saada soovime. Siia juurde lisada, et Kairos on VÄGA leebe internetiühenduse kiiruse nõudega. Et sellisel moel teooriaski mingisugune arvestatav ligipääs ladustatud failidele tagada, tuleks hind mitte sadu, vaid mitmeid tuhandeid korda kallim, kui kvaliteetsetelt teenustepakkujatel.

Usun, et tehnilise poole pealt on teema end ammendanud, see on scam ja seda pole vaja tõestada.

TUleksin korraks tagasi oma eelmise mure juurde. Nimelt on Kairose taustalugu piisavalt keerukas, et paljusid inimesi petta. Ka keskmiselt arukaid. Mu ohvritest lähedased pole kuidagi nürid ega väga lihtsameelseed elus. Ja kuni mina ei selgitanud, ei teadnud nad ise, et pettust pakuvad… Tõepoolest ei teadnud.

Väga sarnane muster vanadest aegadest, tekkis lausa väike nostalgia tunne seda vaadates.

Viimasel nädalal süsteem väidetavalt rünnaku all ehk väljamakseid teha ei saa:
kairosplanet.com/access-to-kairosplanet-system-30-08-2016

kairosplanet.com/access-to-kairosplanet-system-04-09-2016

HYIPide puhul oli üsna tavaline, et sait oli DDOS rünnaku all ühel hetkel ja ilmselgelt ei saanud kasutajatele makseid teha.

Teine tüüpiline variant minu kogemusest oli see, et väljamakseteks kasutatud firma ei lasknud neid enam teha, aga see oli pigem sellest tingitud, et asi oli avalikult ponzi ja need väga ei meeldinud Payzale, PayPalile jmt firmadele rahapesu seaduste valguses ilmselt.

Facebooki lehel neil ka huvitav venitamistaktika Türgi osas välja toodud:
“Dear Kairosplanet
We are getting a lot of problems about acount veriifications in our country Turkey. We have over 50000 members in Kairosplanet. And growing faster than yesterday. But when we try to opening a Kairos acount we send id pictures double side, and wating for verification. Over 2 or 4 weeks later we got mail from u is saying upload your id with your selfie. Than again we are wating for verification over 2 or 4 weeks. Then u are asking a bill. It is ok we sending bill who has got a id pictures with double side and who has got selfie with his id, then waiting 2 or 4 weeks for verification. If its ok. U verified acount but it not pass verification asking for Skype. So in turkey want to verification we must wait over 12 weeks or 16 weeks.
Please do someting about this problem. People joining kairos network then waiting 12 weeks to take their moneys.
It isnt equal, it isnt good.
Wating a good solution for acount verification.
Thanks.”

mul on kohe hea meel, et siia kommentaariumisse sattusin. just täna tehti mulle suuremat sorti müügitööd Kairosega, ja kuna olen ise finantsiga kursis inimene, siis mulle seda skeemi ära ei müü mitte mingi nipiga. ma huviga jälgin, mis edasi toimub.

Aitäh põneva arutelu eest. Lõpp läheb põnevaks. Soovin jälgida, mis edasi saab. Vestluse alguses e aasta alguses, viitas keegi ka numbritele, palju pakette arvuliselt on olemas. Huvitav, palju praeguseks alles on?

Esimene hoiatusmärk ongi ju juba see, et selleks, et liituda peab midagi maksma.
Lisaks ma saa aru miks inimesed on nii varmalt nõus oma iskuandmeid andma välja eriti selles valguses, et järjest rohkem ja rohkem räägitakse identiteedivargustest jms.
Lõpetuseks – kui miski on liiga hea, et olla tõsi siis sellepärast, et see ei ole tõsi.

Kas ühisrahastusportaalid ei küsi isikuandmeid? Minuteada igal pool kus on tegemist rahvusvaheliste rahaülekannetega küsitakse isikandmeid. Paranda kui eksin.

Edu sulle Taavi Pertman nendega võitlemises.

Olen ka ise pikalt kõrvalt jälginud seda, mis toimub. Üldiselt ei lähe väga korda kui keegi Kairost ülistab kuskil nurgataga aga kui keegi tuleb mulle või mõnele tuttavale seda müüma, siis tahaks küll pasunasse lennata. Meenub seik Võrus Capitalis. Kus mu juurde tuleb üks vend ja näitab mingit pangakaarti ning küsib: ” tahaksid ka sellist omada? Tule minuga kaasa ma näitan sulle, kuidas ratsa rikkaks saada ”

Mul on special kõrvale pandud 6pack ja chipsid, mida hoian päevaks kui kaardimajake kokku kukub 😀 Vaates viimaseaja uudiseid, siis ilmselt juhtub see peagi 🙂

Mis nendega ikka võidelda. Ma pakuks, et isegi kui kokku kukub, siis tuleb mingi stoori, kuidas mõni ametiasutus või makseprotsessor vmt kiusas ja sellepärast läks asi pankrotti.

Asi ise on raudselt täiesti õige kõik ja paljud fännid ka kindlasti usuvad seda lugu isegi peale seda, kui raha läinud.

Samamoodi usutakse ka edasi 9/11 ametliku versiooni eirates füüsikaseadusi ja uskudes edasi, et maa on ümmargune uskudes seda multika graafikat mida nasa.com pakub ning eirates fakti, et sul endal pole võimalik mitte kuidagi maa kumerust tuvastada. Kuid pimesi uskudes kõiki neid teooriaid neid võib lugema jäädagi.

Mida arvate piimandus propagandast Eesti meedias? Miks piim on nii eriline “toode” mida kõik asutused nii kiivalt kaitsevad?

Peaks nagu turg reguleerima hinna. Kui nõudlus langeb tuleb osadel piimafarmeritel kes konkureerida ei suuda oma loomad tapamajja saata mitte viriseda ja süüdlasi otsida. Sama hea kui Roossaare raamatut keegi ei taha aga nõuab, et riik talt kõik raamatud ära ostaks, sest ta kulutas selle kirjutamisele palju aega ja energiat.

Teemast mööda tugevalt. Aga inimesed on nagu loll rahvamass kus iga indiviid on kõige targem.

Inimesed, reisige rohkem ringi, vaadake kuidas elatakse, õpite mõtlema laiemalt ja ka leiate elus rohkem positiivsust. Elage hetkes ja tehke seda mida naudite, küll siis ka rikkus tuleb, kuid siis on see juba teisejärguline 🙂

“…ning eirates fakti, et sul endal pole võimalik mitte kuidagi maa kumerust tuvastada.”

Maa kumeruse avastas Aristoteles jube enne Kristust, sest maa eri poolkeradel on erinev tähistaevas. Paarsada aastat hiljem suutsid Aristarchus ja Eratosthenes juba maa läbimõõdu välja arvutada.

Hakkabki asi lõpuks kokku kukkuma. Peategelased lahkuvad ärist, kuna leiavad uusi väljakutseid. 🙂

Võimalik, et see: youtu.be/8mxNjx7iK0s

Aga kui Kairose facebooki lugeda, pole osad inimesed raha saanud juba augustist saati.

Vaadates nende eri lehti, siis:
Kairos Disk: Owncloud
Kairos Mail: Veebiklient webmailer/ server tavaline linuxi Dovecot
Kairos VPN: ei ole võimalik katsetada

Kairos telefon ja ruuter: Odav Xiaomi MI3 jaa Goophone S5 ning ruuter tundub olevat see: globalsources.com/gsol/I/4G-router/p/sm/1135335578.htm#1135335578

Kui firma räägib, et tal on “eriline” tehnoloogia, kas neil sellejaoks patent ei peaks olema? (kohustuslik ilmselt see pole)

Tegin su lingid ilusamaks, et nad siin disainist välja ei hüppaks.

Kahjuks ainult viimane reaalselt näitas midagi. Teised vist privaatsed või maha võetud.

schonpay.com/FeesAndLimits

Kairose uus maksesüsteem, mis nende endi poolt tehtud. Tunnistatud juba vigaseks: behindmlm.com/companies/kairos-technologies/kairos-technologies-payment-processor-issued-cease-and-desist/
Loodavad veel inimestelt raha saada kaardi tasu pealt (99 EUR), mida ei ole võimalik kairos rahaga maksta.

Samuti, et nende firma lahkub UK brexiti tõttu vale jutt, kuna nende uus firma (PLANET BUSINESS MANAGEMENT Ltd.) on registeeritud UK-s.

Kui sul paar tonni üle on, millega mitte midagi peale pole hakata, siis võid mulle ülekande teha. Luban, et annetame näiteks neljandiku heategevuseks ja kui ilusti küsid, siis anname isegi soti või kaks tagasi ka näiteks.

Lõpptulemus on kindlasti kordades parem ja õnnelikke inimesi on ka rohkem 🙂

Kas saab teemale punkti panna?
Kõik läbi?
Päris paljudel tuttavatel jäi ca 10 000 süsteemi sisse… Ei jõudnud välja kanda.
Kas see muudab nüüd inimesi? Võiks ise hakata uusi skeeme kriitilise pilguga vaatama vms… Aga ei usu 🙂

Sellised asjad tavaliselt ei lõpe punktiga. Pigem sellise ebamäärase mustusetäpiga, mis on venitatud kuidagi liiga pikaks ja vajutatud nii väikese jõuga, et sa polegi kindel, kas tegemist on mingi tahtliku kirjatööga või lihtsalt mingi mustuseribaga paberil.

Läbi oli see asi juba siis, kui skeem välja kuulutati. Või siis vähemalt 2016. aasta alguses, kui ma selle artikli kirjutasin.

Ja samal ajal, enne kui see läbi sai, oli juba järgmine skeem ilmselt küpsemas või lausa töös.

Palu neil tuttavatel minuga ühendust võtta. Teeks nendega intervjuu, millest ehk saaksid teised tulevikus ka õppida nende kogemusest.

Kas see inimesi muudab? Ilmselt mitte. Esimesed petised räägivad, kuidas ise on iga inimene süüdi, et nii vähe tööd tegi. Nemad ju küll teenisid kõvasti, järelikult on viga ikka neis hiljem liitujates endis, mitte selles, et neile tünga tehti, taskust raha ära varastati ja seejuures ka sinu identiteedi varguseks vajalik info kätte saadi.

Järgmine skeem juba nurga tagant paistab ja odav odekas nimega “rahalõhn” meelitab ohvreid taaskord ligi…

Mõned lihtsad asjad, mida silmas pidada:
1. Ettevõtete krediidiinfo on avalik teave. Tasuta on teil võimalik näha lihtsamaid asju ettevõtte kohta sh omandistruktuuri ja partnereid. Tutvuge lähemalt nt. creditinfo.ee

2. Argument, et “..aga mina panin raha sisse ja teenin kasumit” ei päde. Sama hästi võiks suunatuld näitamata linnas ringi sõita. “..aga ma ei näidanud suunda ja kõik on hästi”. No ei ole ju! Üks kord on hästi, teine kord läheb ka õnneks, 10ndal korral on oled kraavis.

3. Püramiidskeemid on sulle kõige kasulikumad lühikeses perspektiivis – kui satud esimestesse kihtidesse. Teisalt, kui sulle tullakse rääkima, et vot selline lahe äri on ja kõik toimib, siis suure tõenäosusega on sinu ees vähemalt kolm kihti. Teiste sõnadega, sa pead ise olema nö kaasosaline selles pettuses, et “õigel ajal” pardale saada.

4. Kairos on nüüd karile sõitnud ja mingid OneCoinid ja dagcoinid püüavad seda asendada. Tarvitseb natuke kainet mõistust säilitada ja küsida endalt, kust nende tootlikkus pärineb, kuidas see nii ajuvabalt suur on ja kui kõik võidavad, siis kes see ometi kaotab?

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.