Home » Investeerimine: raha sinu eest tööle » Kuidas vabaneda SMS-laenudest?
 

Kuidas vabaneda SMS-laenudest?

Kas oled mingil põhjusel võtnud SMS-laenu või tead kedagi, kes võttis ja on nüüd selle tagasimaksmisega hädas?

SMS-laenude puhul võib su aastaintress olla julgelt üle 100% (pealiskaudse vaatlusega leidsin hetkel 3 lehe pealt kõige kõrgemaks aastaintressiks 300%, võimalik, et sellele lisanduvad ka mingid teenustasud), seega kehtib üldjuhul põhimõte – mida kiiremini sellest lahti saad, seda parem.

Mida kindlasti MITTE teha

Korduvalt on meediast ja internetist läbi käinud lood inimestest, kes on võtnud SMS-laenu, et maksta ära mõni teine SMS-laen ja nõnda oma võlakoormust ainult kasvatanud. See on üldjuhul üks rumalamaid asju, mida sellises olukorras teha saab, ÄRA TEE SEDA!

Sageli mõeldakse, et laenuandja ignoreerimine kaotab võlad ära. Üldjuhul on ka see rumal lootus. Tavaliselt saab laenuandjaga suheldes, ja võlateadetele reageerides, parema kokkuleppeni jõuda, kui teda ignoreerides.

Kust saada raha

Levinud võte oma laenukoormuse vähendamiseks on võtta mõni teine laen, mis on väiksema intressiga ja/või sobivamate maksetingimustega.

Siinkohal ilmselt üks parimaid variante oleks õppelaen, mille intress on laenajale kõigest 5%, kuid see vajab vähemalt 2 käendaja olemasolu ja tudengistaatust ning pangad ei pruugi ka laenu anda, kui on tekkinud maksehäireid.

Teine koht, kust seda laenu saada, on näiteks mõni ühisrahastusplatvorm. Seal annavad eraisikud ja ettevõtted eraisikutele laene. Näiteks on Omaraha intressid SMS-laenude intressiga võrreldes üsna madalad, nii et raha säästa saaksid tublisti ka nende kaudu.

Lisaks on veel mõned võimalused näiteks: Moneyzen, TFBank.

Juriidiline abi

Selle postitusega ei taha ma anda mingit juriidilist abi ega nõu, vaid lihtsalt teavitada ühest võimalusest, mida olen näinud inimesi kasutavat. Kui arvad, et sinu laenutingimused ei ole seadusega kooskõlas või omad tõsiseid makseraskusi (ehk ei suudaks ka väiksema intressiga laene kuidagi tasuda), siis otsi omale võlanõustaja või otsi juriidilist abi vastavate kompetentsidega inimeste käest/asutustest.

Registreeru webinarile

22. novembril toimub webinar: Kuidas oma lastele raha koguda?

Registreerumine on tasuta. Enne webinari saadame sulle meeldetuletuse ja lingi, kust saad webinariga liituda.

Me ei saada sulle spämmi. Kogume, kasutame ja kaitseme sinu andmeid vastavalt oma Privaatsuse Põhimõtetele. Võid igal ajahetkel listist lahkuda. Powered by ConvertKit

14 kommentaari

 1. Comment by keegi:

  isePankur ei anna laenu, kui on maksehäireid. maksmata sms laen = maksehäire = ei saa laenu = milleks neil ülsde f***ing krediidiskoor?

  • Comment by Taavi:

   Kuna ise olen näinud neid laenutaotlusi, kus on maksehäired ja laenu antakse, siis uurisin igaks juhuks isePankurist järele.

   Maksehäire on laenu saamisel takistuseks siis, kui sa oma laenutaotlusel ise välja ei too, et sul see häire on ehk siis nö üritad justkui varjata seda laenuandjate eest. Ja sellisel juhul, kui sul koos olemasolevate kohustuste ja võetava isePankuri laenuga kasvavad kulud suuremaks kui sissetulek ehk sa ei ole võimeline laenu tagasi maksma.

   Ühesõnaga sinu puhul oli probleem ilmselt kuskil mujal kui lihtsalt selles, et maksehäire.

 2. Comment by taavi rannik:

  teil on väga ilus kodukas

 3. Comment by yoyu:

  kus kohast siis laenu saama peaks ,olen juba 1,5 aastat 1 koha peal tööl tööstaasi rohkem,kas mul on kuidagi võimalik laenu võttes need 2ra tasuda sest nende maksegraafikud on lihtsalt julmad ,tahaks nagu eluga edasi minna aga kuidagi ei tõesta ära et ma pole varas ega pätt ,lihtsalt too aeg ei olnud raha.

 4. Ping from Kuidas saaksid omale soojamaareisi lubada? » RahaFoorum:

  […] võib see endiselt ulmelisena tunduda, aga kui sa just ei ole töötu või suurtes võlgades (millest peaksid ennast esmajärjekorras välja aitama), siis on tegemist pigem valikutega, kui võimaluste […]

 5. Ping from Kuidas Bondorast laenu saada? » RahaFoorum:

  […] põhjuse teada ja see sinu jaoks midagi maksma ei lähe. Kui aga sobid ja tõesti laenu näiteks SMS-laenude äratasumiseks oli vaja, siis saad selle […]

 6. Ping from Mida teha, kui ei suuda oma laenu tasuda? - RahaFoorum:

  […] See tähendab aga omakorda seda, et lootus kelleltki teiselt laenu saada väheneb tunduvalt ja isegi kui saad laenu, siis palju kehvematel tingimustel. St, sul ei ole isegi eriti lootust saada laenu, et oma kallimad laenud konsolideerida mõne odavama laenuga. […]

 7. Comment by virge raudla:

  Maksehäire on ja pangakonto blokeeritud.soovin laenu et tasuda häire,aga ei saa kusagilt.kas loeb see et olen invaliidsus pensionär.mida teha

  • Comment by Taavi Pertman:

   Kahjuks kehtiva maksehäire korral ei anna laenu enam vist küll keegi. Siis on natukene hilja seda meetodi kasutada.

   Kõne alla võiks tulla ehk laenuandjaga läbirääkimised ja küsida omale sobivamat maksegraafiut vmt.

   Ehk ei teeks ka paha, kui võlanõustajaga nõu pidada. Võimalik, et neil on mõni seadusega lubatud lahendus välja pakkuda, mis olukorda parandaks või teavad oma töökogemusest midagi soovitada.

   Üldjuhul tuleks siiski suurem osa sellest tööst ära teha enne, kui asi nii tõsiseks läheb, et maksehäire tekib ehk juba võimalikult varakult laenuandjaga suhelda ja proovida mõlemale osapoolele sobiva lahenduseni jõuda.

   Kui laenuandja ei ole pahatahtlik, siis üldiselt nad siiski eelistavad kasvõi pikema graafikuga oma raha tagasi saada, mitte kohtu kaudu asju ajama hakata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.