Home » RahaRaadio saated » RR028 – Kuidas investeerimiseks lisaraha leida?
 

RR028 – Kuidas investeerimiseks lisaraha leida?

Kuna paljud lugejad märkisid oma 2016. aasta finantseesmärgiks soovi rohkem raha kõrvale panna, siis räägime selles saates ühest heast viisist, kuidas seda teha.

Mulle isiklikult meeldivad kõige enam võtted, mis nõuavad ühekordset lühiajalist vaeva ja omavad pikaajalist mõju. Mida vähem vaeva ja mida pikaajalisem mõju, seda parem. Toon ka näite, kuidas mina seda võtet hiljuti kasutasin.

Jaga oma mõtteid ka RahaFoorumi Facebooki grupis #RR028.

Aita meil jõuda rohkemate kuulajateni ja jäta meile iTunesis aus tagasiside

Lingid ja ressursid:

Muusika: Greg Kuehn

17 kommentaari

 1. Ping from S:

  Tere! Minu küsimus/ettepanek oleks, et räägi konkreetselt summadest, kui palju oled investeerinud, kui palju tagasi teeninud jne. Koguaeg käib jutt protsentidest. Kuulajatel/lugejatel oleks kordades huvitavam näha, kui palju oled suutnud tulusid suurendada ning mis summadega jne.

  Tervitades,
  S

  • Ping from Taavi Pertman:

   Võimalik, et huvitavam oleks näha, aga sisuliselt on see ebaoluline.

   Mõne jaoks on €100 suur summa, teise jaoks on €500 mõttetult väike. Aga protsent on protsent. Kui sina investeerid €10 000 ja selle pealt teenid 10%, siis sinu jaoks on see sama tähendusega kui teise inimese jaoks €1000 investeerida ja selle pealt 10% teenida.

   Igaüks saab samastuda vastavalt oma numbritele ja olukorrale. See, mis summadega mina investeerin või eksperimenteerin, ei mängi suures pildis mingit rolli ja ei ole mitte kuidagi isegi oluline sinu jaoks.

   Summad on piisavalt suured, et ka omajagu suuremate summadega oleks võimalik sarnaseid tulemusi saavutada ning piisavalt väiksed, et ka väiksemad investorid võiksid samastuda.

 2. Ping from lauri:

  Mina kulutasin 5 min selleks, et mitte saada enam arvet emailile. Arve saatmise eest võtab elisa 60 senti.
  Sinu 5 minutit tunduvalt tulusam, aga ise olen ikka rahul.

 3. Ping from Reigo:

  Pakuks ka omalt poolt siis lahendusi kust/kuidas kokku hoida:
  https://tasutatv.ee/ kaudu on võimalik tasuta Eesti kanaleid vaadata.
  Endal on küll stv poolt pakett mille kuutasu on 6 eurot (kauplemise peale) ja kanalite täpset arvu ei tea aga palju on.
  Telefoni kohta pakuks välja Tele2 kus kuumakse mul 5,48eur mis sisaldab 1000min kõneaega, 100sms-si, 25gb internetti 4G 150Mbit/sek, Soome helistamine 50% soodsam.
  Minu jaoks on 25gb piisavalt seega kodus internetiühendus puudub kuna telefoniga võimalik ju hotspotti teha 🙂
  Pakuks välja veel Neste kütusekaardi, enamasti on need automaattanklad st puudub võimalus tanklapoest midagi meelepärast osta mida tegelikult ei vaja.

  • Ping from Taavi Pertman:

   Tänud infot jagamast. Mulle isiklikult meeldib teleka puudumine rohkem, sest siis hoiad aega ka kokku 😉

   See telefoninett ka paraku minu puhul ei töötaks, kuna vaja üsna regulaarselt suuremas mahus ja stabiilsemalt ning kasutajaid rohkem kui üks. Üksi kasutades aga iseenesest täitsa mõistlik lahendus.

 4. Ping from Marek:

  Taavi, kas sa pole mõelnud Kristi & Tauri investeerimisraadioga leibu ühte kappi panna? Ehk vabaneks veidi ajaressurssi ja oleks ka saated põnevad kui saab saatejuhte kombineerida ja rohkem ideid. Koos oleks ilmselt rohkem MOTTi ka asja vedada…
  Lihtsalt uitmõte…

  • Ping from Taavi Pertman:

   Ei ole seda mõtelnud ja kindlasti ei plaani ka. Eestis ainult kaks podcasti sel teemal on, nii et ei näe mingit mõtet valikuvõimalust täiesti ära kaotada.

   Saadete stiil ja sisu on meil ka õnneks üsna erinevad, nii et kes kahte kuulata ei jaksa millegipärast, saab omale sobivama ilusti valida.

   Ideede osas tuleb lugejatelt ja kuulajatelt neid rohkem kui ma linti jõuan võtta. Muidugi, mida rohkem neid tuleb, seda parem, sest siis on lihtsam nö tihedamini esilekerkivad teemad ette võtta.

   Ja kui kunagi mott otsa saab, siis ilmselt oleks see podcasti tegemise kui selle tegevuse osas, nii et siin poleks küll vahet, kellega koos ma seda teeksin 🙂

 5. Ping from oggy:

  Mõni aeg tagasi juhuslikult kontrollisin nii EMT kui Elioni lepinguid.
  EMT-ga sain vanast 250MB-st suurema mahu ja hind läks odavamaks moblaga. Ainult paketivahetustasu (1.60€ vist) koorisid. Kui oled aastaid tagasi lepingu teinud, siis uutest ja soodsamatest lepingutest ei teatata, kui ise ei uuri.
  Elioni oleks saanud samuti 300MBit/s kiiruse ja odavama senise 40 asemel, kuid kahjuks ei ole valguskaabel siin piirkonnas paigaldatud, seega tuleb oodata ja hoida kätt pulsil.

  • Ping from Taavi Pertman:

   Ega nad ei teavita tõesti. Miks peaks raha käest ära andma? 🙂

   Selles mõttes ongi hea näiteks kord aastas oma paketid ja tellimused üle vaadata ja siis ülejäänud aasta seda võimalikku võitu nautida ilma edasise vaevata.

 6. Ping from Kehvik:

  Mõistlik, aga annab kokkuhoiu vaid 1 kord. Pakun, et väga paljud meist saaks tähelepanuväärse kokkuhoiu kui sõidaksid vähem autoga või loobuksid autost üldse. Ja ma ei räägi siin ainult kütusest – mõelge kasvõi sellele, palju tasute igakuiselt kasko eest või palju läks maksma viimane külastus autotöökotta. Kuus 100 eurot kokku hoida sellega polegi nii eriline saavutus.

 7. Ping from Esimesed sammud ettevõtluses | Digiraamatupidaja:

  […] Tee endale plaan, kuidas hakkad osakapitali sisse maksma ehk millal sa oma säästud ettevõttesse paned. Sa võid muidugi kohe luua ettevõtte ja kui vaba raha on, siis kannad selle ettevõtte arvele. Pea meeles, et ülekande selgitusse tuleb kirjutada “osakapitali sissemakse”. Maksuametis deklareeima pead alles siis, kui kõik on sisse makstud.  Kui sa ettevõttes midagi ei tee, siis seisab see raha niisama ja tulu ei teeni. See pärast ongi mõtekas panna täpselt kirja, mis kulutused sul tuleb teha, enne kui saad hakata pakkuma toodet või teenust. Finantskirjaoskust saad õppida Rahafoorumist. […]

 8. Ping from Jaanuar 2016 kokkuvõte - RahaFoorum:

  […] RR028 – Kuidas investeerimiseks lisaraha leida? (546 kuulamist) Üks kiire võte, mille abil omale igakuiselt ühekordse tegevusega lisaraha tekitada, mida siis näiteks edaspidi investeerimiseks võiks kasutada. […]

 9. Ping from RR032 - Kas peaks III samba maha müüma?:

  […] RR028 – Kuidas investeerimiseks lisaraha leida? […]

Jaga oma arvamust!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.