Home » RahaRaadio saated » RR031 – Mida sa arvad sellest ühisrahastusplatvormist?
 

RR031 – Mida sa arvad sellest ühisrahastusplatvormist?

Poes saadaval ühisrahastusplatvormi valimise checklist

Tänases saates saad teada minu kiirlugemise tippkiiruse.

Et aga mitte ainult sellega piirduda, siis püüan vastata üsna sagedasele küsimusele selle kohta, mida ma mingi konkreetse ühisrahastusportaali kohta arvan.

Täpsemalt räägin enda jaoks väljamõeldud nö iseloomustuste valguses kuuest peamisest ühisrahastusplatvormist ja nendega seotud peamistest huvitavatest nüanssidest, riskidest ja erinevustest.

NB! Tasub meeles pidada, et ühisrahastus on valdkond, kus asjad muutuvad väga tihti ja üsna kiiresti. Seetõttu tuleks seda saadet võtta kui minu hetkearvamusi ja kui sa kuulad seda mingil hilisemal ajal, siis võivad olla muutunud juba nii need seisukohad kui ka portaalide tingimused, erisused ja riskid.

Peale saate lindistamist on Twino näiteks juba teinud kaks üsna negatiivset sammu, millest üks oli üleöö drastiline intresside langetamine.

Siin näiteks veidi värskemaid mõtteid, kus tegin vahekokkuvõtte sellest, kuidas erinevatel platvormidel 2016. aastal läks.

Aita meil jõuda rohkemate kuulajateni ja jäta iTunesis oma aus tagasiside.

P.S. Tagasiside all tundis bubbleboy2016 puudust sissejuhatavast jutust minu kohta. Järgmises saates tuleb.

Lingid ja ressursid:

Ühisrahastusplatvormid:

Muusika: Greg Kuehn

11 kommentaari

 1. Ping from p.9:

  Kuulasin just ühisrahastusplatvormide teemalist saadet ja küsimus tekkis OR osas. Väidad nimelt, et neil on lepingus kirjas ,et tagatisfondist hüvitatakse (investeeringu sunniviisilisel äravõtmisel siis)isegi kuni 60%. Ma ei ole küll uusi lepinguid näinud, kuid teades seda Arne Veske isikut (kelle perekonnanime Sa isegi ei mäletanud ja õigupoolest ei tahakski sellist nime mäletada) siis mina väga kahtlen, et lepingutes üldse mingit konkreetset tagasimakse suurust garanteeritakse. Pigem on see sellesama Veske suuline mula, mille kohta ta olude muutudes ütleb, nagu tavaliselt: olete ise kõigest valesti aru saanud, lugege oma lepingut!
  See, et investeeringu sundäravõtmisel üldse hüvitatakse vähem kui 100%, on juba iseenesest pettus. Äärmisel juhul võiks nõustuda põhiosa täieliku hüvitamisega, kuid normaalne oleks siiski ka kasvõi mingi kokkuleppeline intress.
  Ma pigem hoiataksin sellise kahtlase kuulsusega ühe-mehe taskufirma eest, pealegi kui firmaomanik on valmis ükskõik mis hinnaga musta valgeks pesema.

  • Ping from Taavi Pertman:

   Kasutustingimustes täitsa kirjas, et minimaalselt 60% (otsi “60”):

   https://omaraha.ee/et/info/contracts/tos/

   Ära võetakse siiski hapud laenud, mille eest 100% + mingit intressi veel loota on küll üsna ulmeline. Ei maksa võrrelda Mintose ja Twino ärimudeliga, kus on tegemist sootuks teistsuguste ja teise hinnaklassiga laenudega. Pigem on võrreldav rohkem Bondora laenudega, kus tagasiostu ei toimu.

   Täna on see tagasiostuprotsent lähenemas kuhugi 80% kanti, nii et üsna hea seis hetkel, mis ajalist aspekti ka arvestades on ilmselt kõvasti parem tulemus kui Bondoras näiteks loodetava taastumisega.

   Jutust jääb mulje, et sul on mingi isiklik negatiivne kogemus temaga. Isiklikult olen investeerinud Omarahas vist ca 5 aastat ja kuigi mulle algselt see tagasiostukohustuse tekkimine ei meeldinud, siis tegelikult tehti ka see nii, et hakkas kehtima ainult uute lepingute kohta, nii et oli võimalik investeerimine lõpetada ja sellega mitte kaasa minna.

   Selle 5 aasta jooksul tuleb tunnistada, et kui need minevikus negatiivse mainega kommentaarid välja arvata, siis üldiselt tundub mulle vähemalt, et siiani on käitutud investori suhtes tunduvalt usaldusväärsemalt kui mõnes teises portaalis.

 2. Ping from Joonatan:

  Mõtlesin ka, et enam neiu ei räägigi midagi ette. Nüüd tagasi. (Y)

  Midagi läks monteerimisel valesti? Lõpulugu käis keset saadet ära ja päris lõpp oli täiesti vaikus?

 3. Ping from p.9:

  Jah, hea et Sa tähelepanu juhtisid! Läksingi Üldtingimusi kaemaja mida ma avastasin! Ilma, et ma oleksin millegagi nõustunud, seisab Üldtingimuste all minu nimi, seejärel kaldkriipsude vahel tekst /digitaalselt allkirjastatud/ ja tänane kuupäev koos hetke kellaajaga! Teed F5 (refresh) ja taas uus allkiri ja uus kellaaeg. Seega homme, kui lähen seda sama asja sealt vaatama, võib olla 60 protsendi asemel ka 20 või koguni null protsenti ja taas ma justkui olen sellega nõustunud ja selle digitaalselt allkirjastanud! Sellise geniaalsusega oskab hiilata justnimelt seesama libajuristist vennike Sellepärast ma tema eest hoiatasingi.
  Mul isiklikult pole temaga muud pistmist olnud, kui vaid see, et talle ebameeldiva küsimuse eest foorumis sain igavese foorumikeelu sarnaselt teistega, kes midagi küsida julgesid.
  Paraku mulle sellised tema poolt harrastatavad “juriidiliselt korrektsed kelmused” ei meeldi.

  • Ping from Taavi Pertman:

   Njaa, vaevalt see juriidiliselt väga vettpidav lahendus on. Muidu ei ole selles osas kuidagi erinev Bondora lahendusest, kus sa nõustud iga kord kui sisse logid.

   Selleks, et mitte nõustuda, peaksid konto tühjaks tegema ja ära laskma kustutada, mida on võimatu ilma sisselogimiseta teha 🙂

   Erinevalt viimasest, ei ole isiklikult muidu veel Omarahas selliseid suuremaid salajasi muudatusi täheldanud.

   Ametlikult on muidu vist nõue, et kasutajatingimuste muudatustest tuleks vähemalt ca kuu aega ette teatada. Mis siis saab, kui seda ei tehta, peaksid ilmselt mõne juristiga konsulteerima.

 4. Ping from Kasvik:

  Tänud meelde tuletamast, mul ju ka omarahas mingeid võlglasi pika-ajalisi aastaid juba. Hetkel müües siis saaksin tagastamata põhiosast 50% tagasi, selgus müüginuppu vajutades. Suurest uudishimust tahaks nagu mõne laenu ikka alles jätta, et näha kui mitukümmend aastat neid tagasi nõutakse, samas tegelt nähtud seda küll juba 🙂

Jaga oma arvamust!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.