Categories
Aktsiad, börs ja omakapital Investeerimine: raha sinu eest tööle

Indeksfondidesse investeerimise võimalused eestlastele

indeksfondidesse investeerimise võimalused

Kui alles 5+ aastat tagasi oli eestlastel võimalik indeksfondidesse investeerida vaid mõne maakleri kaudu, siis tänaseks on see valikute nimekiri omajagu paisunud. Panin kiire ülevaate jaoks erinevad võimalused ja lisainformatsioni nende kohta siia tabelisse kirja.

Kui soovid indeksfondidesse investeerimise kohta rohkem teada, siis liitu RahaKlubiga siin. Sealt leiad infot ka paljude teiste oluliste teemade kohta alates maksudest ja raamatupidamisest kuni krüpto ja õnnelikkuseni.

TeenusedBoonusMin
tehing
Tehingu-
tasu
Jooksvad tasud
/ haldustasu
Murd-
osad1
IndeksfondidKonto
loomine
Tehingu
tegemine
Maksud
II sammas (minu juhend)0,01 €Puudub0.31%…0.47% (indeksfondid, vaata täpsemalt siit)Jah7 indeksfondi ja PIK kaudu laiem valik sõltuvalt teenusepakkujast. Lisanduvad PIK tasud.Pangast või Pensioni-keskusest mõned minutid.Automaatne sissemakse palgast.Maksueelne raha. Eelpensionieas maksusoodustused välja võttes.
III sammas (minu juhend)0,01 €Puudub0.29%…0.58% (indeksfondid, vaata täpsemalt siit)Jah8 indeksfondiPangast või Pensioni-keskusest mõned minutid.Tööandja saab maksta otse palgast või ise osta püsikorraldusega.Maksueelne raha või tulumaksutagastus teatud piirini. Eelpensionieas või 55. eluaastast alates maksusoodustused välja võttes.
Lightyear (minu ülevaade)*10 tehingutasuta tehingut koodiga: RF10ETFi hindPuudubAinult valitud ETFi tasud.Ei153 indeksfondi10-15 minSaab seadistada automaatse ostu või osta käsitsi.Investeerimiskonto kasutamine võimalik teatud nüanssidega.2
Interactive Brokers (minu juhend)ETFi hind0.05%, min 1,25 €Ainult valitud ETFi tasud.JahIlmselt kõik, kuhu eestlased investeerida saavad.Juhendi abiga avaldus OÜ 2-3h, eraisikul vähem. Konto avamine nädal kuni mitu.Saab seadistada automaatse ostu või osta käsitsi.Investeerimiskonto kasutamine võimalik teatud nüanssidega.2
Swedbank Robur Access Edge fondid30,01 €Puudub0.22%…0.51%Jah7 indeksfondi (vt siit regionaalsed aktsiafondid)Swedbanki interneti-pangast mõned minutid.Saab seadistada automaatse ostu või osta käsitsi.Investeerimiskonto kasutamine võimalik.
SEB Roboinvestor (minu ülevaade)50 €Puudub0.70%…0.77%Jah4 strateegia vahel saab validaMobiiliäpi kaudu 10-15 min.Automaatne ost kindlal päeval.Investeerimiskonto kasutamine võimalik.
LHV Kasvukonto1 €ostul 1% tehingusummalt, müügil 0.14% (min 9 €)0.288% aastas, min 0,6 € kuus + valitud ETFi tasudJah46 indeksfondi4LHV interneti-pangast mõned minutid.Automaatne ost kindlal päeval.Investeerimiskonto kasutamine võimalik.
Grünfin*20 € soovitus-lingi kaudu1 €Puudub0,70%Jah3 erinevat ESG kriteeriumit, mille alusel koostatakse indeksfondide portfellid10-15 minAutomaatne ost kindlal päeval.Investeerimiskonto kasutamine võimalik teatud nüanssidega.2
LHV kaudu otseETFi hind0,14%, min 9 €50 000 € ületavalt osalt 0,012% kuusEiPanga poolt valitud ETFid.7Pangakonto loomine ja investeerimisteenuste lepingu sõlmimine.Käsitsi ost.Investeerimiskonto kasutamine võimalik.
SEB kaudu otseETFi hind0,14%, min 9 €35 000 € ületavalt osalt 0,0108%, max 9 € kuus5, 6EiPanga poolt valitud ETFid.7Pangakonto loomine ja investeerimisteenuste lepingu sõlmimine.Käsitsi ost.Investeerimiskonto kasutamine võimalik.
Swedbank kaudu otseETFi hind0,14%, min 9,90 €30 000 € ületavalt osalt 0,0096%, max 9,6 €EiPanga poolt valitud ETFid.7Pangakonto loomine ja investeerimisteenuste lepingu sõlmimine.Käsitsi ost.Investeerimiskonto kasutamine võimalik.
Tabel koostatud 2022. detsembris.

* Boonuste saamise eelduseks on Lightyeari puhul minimaalselt 1 € portaali kandmine. Grünfin nõuab minimaalselt 20 € sissemakset ja vähemalt 12 kuud investeerimist. Tingimused võivad aja jooksul muutuda. Iga vastava registreeruja pealt makstakse ka minule uue kliendi toomise eest tasu.

1 Mõne teenusepakkuja juures saab osta fonde fraktsioonide ehk osade kaupa. See tähendab, et kui fondi 1 osak maksab 100 € ja sa kannad peale 10 €, siis ostetakse sulle 0,10 osakut. Teiste teenusepakkujate juures saab aga ainult täisaktsiaid osta ehk antud näites saad osta 100 € eest ühe osaku, 200 € eest 2 jne.

2 Investeerimiskontot saab indeksfondidesse investeerimisel kasutada, aga oluline on järgida teatud nõudeid. Põgusalt selgitasin seda siin ja põhjalikult siin.

3 Indeksfondide nimes on sõnad “Access Edge”. Swedbank Robur fondide seas on ka aktiivselt juhitud fonde, mille tasud on valdavalt kallimad.

4 Lisaks on LHV Maailma Aktsiad aktiivselt juhitud fond, mille tasud on jaburalt kõrged ja ajaloolised tulemused alla igasugust arvestust.

5 SEB puhul lisandub arvelduskonto või paketi eest makstav igakuine tasu.

6 Tabelis on välja toodud eraisiku hinnakirjad. Juriidilise isiku jaoks on tasud teistsugused. Vaata hinnakirja.

7 Kui sinu soovitud euroalal kauplev ETF on panga pakutavast valikust puudu, siis võib alati nende klienditoele kirjutada. Võimalik, et nad saavad selle lisada või on see veidi teistsuguse nimetusega, nii et sa lihtsalt ei leidnud.

Lisaks tabelis olevatele võimalustele saab ka mõne teise kohaliku panga või mõne välismaakleri kaudu indeksfondidesse investeerida. Kui sul just ei ole mingisuguseid spetsiifilisi vajadusi, siis reeglina ei ole need tasude osas liiga mõistlikud valikud.

Maakleri valimisel võrdle hinnakirjades:

  • Ostu- ja müügitehingu tasusid
  • Haldustasusid
  • Muid võimalikke tasusid, mis sinu investeeringuid puudutavad
  • Valuutavahetuse tasusid

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.