Categories
Tegemised ja mõtisklemised

The Bogleheads’ Guide to Investing

The Boglehead’s Guide to Investing“* on kirjutatud kolme Jack Bogle’i (Vanguardi asutaja ja nn indeksfondide isa) ideede järgija Taylor Larimore’i, Michael LeBoeufi ja Mel Lindaueri poolt.

Pealkirja põhjal võib juba aru saada, et raamat räägib eelkõige indeksinvestori vaatevinklist ja selgitab ka, miks. Erinevalt Bogle’i enda raamatust aga keskenduvad siin autorid rohkem praktilisematele küsimustele.

Räägitakse näiteks üldisemalt miks investeerida ja mis valikuid selleks leidub. Tutvustatakse erinevaid varaklasse ja nendega kaasnevaid tasusid. Jutuks tulevad ka hajutamine, maksud, nõustajate temaatika, tüüpilised vead ja ohud jne.

The Boglehead's Guide to Investing

Lisaks võetakse põgusalt ette psühholoogia pool turgudel tegutsemisel ja pensionieas rahade planeerimine. Ühesõnaga, raamatust võib leida üsna palju infot.

Eelneva põhjal tundub nagu päris hea raamat, aga miks siis hindeks ainult kolm? Paraku on tegemist väga USA-keskse teosega. Infot on siin kõvasti, aga päris paljudes peatükkides oleva infoga pole eestlasel suurt midagi peale hakata. Isiklikult pigem seetõttu raamatut esimese eelistusena ei soovitaks.

Raamatu saad soodsalt tellida näiteks siit.*

*Tegemist on Book Depository soovituslingiga, kus rahvusvaheline postikulu on tasuta ja hinnad reeglina kõige soodsamad. Iga lingi kaudu tehtud tellimuse eest saan mingi väikse protsendi soovituse eest tasuks, kui minimaalne väljamakse summa kunagi kokku peaks saama.

Vaata ka minu teisi raamatute ülevaateid siit.

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.