Categories
Tegemised ja mõtisklemised

The Internet of Money lühiülevaade

Andreas M. Antonopoulos on üks krüptomaailma korralik ulmežanri esindaja. Kui kunagi 2017. aastal hakkasin põhjalikumalt Bitcoini kohta uurima, siis olid just tema loengud need, mida väga agaralt jagati ja mis pidevalt ette tulid.

Ja just need loengud (kuigi ka paljud teised) olid põhjuseks, miks enamus 1-2 kuud intensiivset uurimistööd oli peaaegu täielik aja raiskamine. Ta räägib kõigest, mida Bitcoin ja krüptorahad teha võimaldavad, tema fantaasiamaailmas. Ehk kui soovid krüptoreligioosseid jutlusi kuulata, siis on tema materjal päris hea.

Reaalse maailmaga haakuva info leidmiseks tuleb paraku mujale pöörduda. Näiteks proovi leida mõni online ülikooli kursus (MOOC), mis ei ole liiga aegunud ja mille autor pole selgelt krüptofanaatik või eestikeelse sissejuhatuse inimkeeli leiad näiteks siit.

Andsin raamatule kunagi hinnates kaks tärni, kuigi see oli ilmselt liiga lahke. Ütleme, et üks tärn oli tookord rikkaliku fantaasia eest saadud.

Ise kuulasin seda teost heliraamatuna eesmärgiga meelde tuletada, mis need kõige kõvemad argumendid Bitcoini kasuks olid, mida kunagi räägiti ja kas mõni neist on tänaseks ka reaalsuseks saanud (ei ole).

Eeldasin, et sellisele raamatu kujule panduna on siin mõtete kordused välja lõigatud ja saab info kiiremini kätte kui tema videodes sama jutu kordamist pidevalt kuulates. Pidin siiski pettuma. Sain raamatu paari euroga, aga sedagi oli liiga palju makstud.

Kui soovid seda ulmematerjali kuulata, siis soovitan tasuta Youtube’ist otsida. Suurema soovi korral võid muidugi raamatu ka siit leida, kuigi ei soovita.

Vaata ka minu teisi raamatute ülevaateid siit.

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.