Hulgimüük - Alibaba.com

Kuidas alustada ettevõtlusega? Kuidas saada ettevõtjaks? Kuidas oma tulusid suurendada? Ettevõtlus vs palgatöö jne
steweastoc
Postitusi: 63
Liitunud: 11 Apr 2009, 15:09

Hulgimüük - Alibaba.com

Lugemata postitus Postitas steweastoc »

Tegin esimese katse osta asja hulgimüügist. Eks siis paistab, mis kvaliteediga asjad Alibabast tulevad ja kas need üldse kohale jõuavad. Muidu hinnad on seal küll super. Praegu on ainus asi, mida kardan tollimaks - ei tea kas Eesti toll suurte koguste puhul ka tollimaksu juurde keeravad ja kui suur see on.
Ehk kellegil siit foorumist on veel selle lehega kogemusi?
defqon1
Postitusi: 141
Liitunud: 12 Jaan 2011, 16:03

Re: Hulgimüük - Alibaba.com

Lugemata postitus Postitas defqon1 »

tänud et selle postitasid see ikka ylikova sait ju:D.ma ise vaatan just uk saiti,mitte usa
reeno
Postitusi: 7
Liitunud: 23 Apr 2008, 16:59

Re: Hulgimüük - Alibaba.com

Lugemata postitus Postitas reeno »

Ise olen alibaba-l olevate asjadel silma peal hoidnud juba aastakene kaks. Kui tohib küsida siis mida sa sealt tellid ka? Targemate inimestega rääkides on nad mulle öelnud ja rääkinud igasuguseid jutte sellest lehest. Alati tellige mingi pisike proovipartii, kuid ka sellega on risk , et kaup mis kohale jõuab pole päris sama. Lugesin välismaa foorumidest, et keegi tellis endale jalgpalle hulgi kokku. Ette oli antud üks suurus millised need pallid olid aga kohale jõudes olid need veidikene väiksemad. Transpordi ja maksudega on kohati isegi see, et ostja ei maksa midagi. Kõik oleneb kust tellida ja mida tellida. Tuleb leida usaldusväärne kaupleja ja hea kaup, siis on kõik korras.
steweastoc
Postitusi: 63
Liitunud: 11 Apr 2009, 15:09

Re: Hulgimüük - Alibaba.com

Lugemata postitus Postitas steweastoc »

Ma tellisin prooviks 20 carbonist pudelihoidjat. Peaksingi need iga kell kätte saama, sest tracker näitab, et see on juba Tallinnasse jõudnud.
sanderlife
Postitusi: 31
Liitunud: 28 Jaan 2012, 13:24

Re: Hulgimüük - Alibaba.com

Lugemata postitus Postitas sanderlife »

millega seal enmasti maksta?
läbi paypali ?
Krix
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Mär 2013, 23:19

Re: Hulgimüük - Alibaba.com

Lugemata postitus Postitas Krix »

Läbi Alibaba saab kontakteeruda hulgimüüjatega ning nendega on tasumine siis kokkuleppel. Enamast jah, Paypaliga.

Soovitan Hiina turuga tutvumiseks alustada lehelt Aliexpress. Seal siis samad Alibaba pakkujad, aga netipoe kujul. Saad enamus asju tasuta transpordiga (võtab muidugi kaua aega) ning väikestes kogustes kätte. Tasumine käib läbi krediitkaardi.
aixi
Postitusi: 86
Liitunud: 22 Jaan 2009, 19:22

Re: Hulgimüük - Alibaba.com

Lugemata postitus Postitas aixi »

https://www.aliexpress.com/item/sales-pr ... 18487.html
Milline saatmisviis oleks mõtekam kas China Post Air Mail ütleb et tasuta aga kas Eestisse jõudes mingi tollimaks ka rakendub.
Krix
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Mär 2013, 23:19

Re: Hulgimüük - Alibaba.com

Lugemata postitus Postitas Krix »

Sellise hinnaga tollimaksu ei rakendu. Kui ei eksi, siis tolli- ning käibemaksu tuleb maksta alates 30€ väärtuses kauba pealt. Endal siiani kõik 10-20 USD väärtuses kaubad on ilusti läbi Eesti Posti kohale tulnud.
surf
Postitusi: 585
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: Hulgimüük - Alibaba.com

Lugemata postitus Postitas surf »

Krix kirjutas:Sellise hinnaga tollimaksu ei rakendu. Kui ei eksi, siis tolli- ning käibemaksu tuleb maksta alates 30€ väärtuses kauba pealt. Endal siiani kõik 10-20 USD väärtuses kaubad on ilusti läbi Eesti Posti kohale tulnud.
See info (30€ väärtus) ei ole päris täpne.


Postipakid Kolmandatest riikidest (k.a mõningad EÜ eriterritooriumi eripiirkonnad)

1. Kui saabuva saadetise väärtus on alla 22 euro (e. kuni 21,98 eurot), siis vajadusel deklareerid suuliselt ja saad paki maksuvabalt kätte. Seda saadetist nim. väikese väärtusega saadetiseks. Arvesse tuleks võtta ka hetkekurssi, mida meie Toll paki saabumisel arvestab. Kui hetkekurss ületab eelpool mainitud summat kasvõi mõne sendi võrra, siis võib saadetis juba maksu alla minna e. vaata järgmist punkti!

2. Kui saadetise väärtus on suurem kui 21,98 eurot ja ei ületa 150 eurot, siis see saadetis on tollimaksuvaba, kuid kuulub kirjalikule deklareerimisele ja maksustatakse käibemaksuga (20%). Maksustamise aluseks on tolliväärtus (kauba hind + saatmiskulud). Vt. allolevaid mõisteid!

3. Kui saadetise väärtus on üle 150 euro, kuulub saadetis deklareerimisele ja maksustatakse impordimaksudega (tollimaks + käibemaks ja aktsiisikaupadel aktsiis). Maksustamise aluseks on tolliväärtus (kauba hind + saatmiskulud). Vt. allolevaid mõisteid!

Lisaks rakendatakse maksuvabastust ka füüsiliselt isikult füüsilisele isikule edastatavale kinkesaadetisele kuni 45 eurose sisuväärtuse korral. Ehk kauba ostmisel pead eelnevalt veenduma, et müüja puhul ei ole tegemist firmaga ja postipakk saadetakse kingitusena e. märgistusega "GIFT". Seda tuleb aga müüja käest eelnevalt välja uurida või temaga kokku leppida, KUID selle asja juures on suur AGA.. Ma ei tea, kuidas on lood Aasia riikidega, kuid hoiatuseks tahan öelda mujalt maailmajaost tellides seda, et viimasel ajal (eriti just Põhja-Ameerika ja Austraalia müüjad) suhtuvad seesuguste "kingituste" saatmistesse väga negatiivselt. Loe näit. https://www.ebay.com/gds/Marking-as-quot ... 022/g.html. S.t seda, et kui sa palud müüjal märkida saadetisele "GIFT", mis tegelikult ei ole ju kingitus vaid kaup, siis ühtlasi palud sa sellega rikkuda tal oma riigi tolli/maksu seadust. Mõne müüja puhul võib see ka õnnestuda ja ta täidab sinu soovi, kuid enamustele see kindlasti ei meeldi. Heal juhul ta lihtsalt ignoreerib sind või bännib su ja keelab sul edaspidi osta. Halvimal juhul kaebab näit. eBay-le, sest selline tegevus on ka eBay reeglite vastane:
https://pages.ebay.com/help/pay/internat ... rules.html
Note: It's illegal to falsify customs declarations or mark an item as a "gift" in order to avoid customs fees. If a buyer asks you to commit customs fraud, report it to us.

Maksuvabastus ei laiene alkoholitoodetele, tubakale ja tubakatoodetele ning parfüümile ja tualettveele. Samas ise olen Aasiast mitmel korral parfüümi tellinud ja see kõik maksuvabalt.


Mõisted

Kauba väärtus on väikese väärtusega või mittekaubanduslikus saadetises sisalduvate kaupade tegelik väärtus, millele ei ole lisatud kohaletoimetamis-, pakkimis-, kindlustuskulusid.
Väikese väärtusega saadetis on mis tahes väikese väärtusega kauba saadetis, mis saadetakse kolmandast riigist otse ühenduses olevale kaubasaajale, kusjuures saadetises oleva kauba väärtus ei ületa (150 eurot).
Mittekaubanduslik saadetis on kaubasaadetis, mis on saadetud kolmanda riigi füüsiliselt isikult ühenduses elavale füüsilisele isikule juhuti, sisaldab üksnes kaubasaaja või tema perekonna isiklikuks kasutamiseks ettenähtud kaupa (nt. kingitused), mille laad ja kogus ei viita kaubanduslikule eesmärgile ja mille kauba saatja saadab kauba saajale tasuta.
Tolliväärtus on kauba tehinguväärtus, millele on lisatud kõik selle kauba impordiga seonduvad kulutused kuni ühenduse tollipiirini, st kohaletoimetamise, pakkimis-, kindlustuskulud.

Loodan, et oli abiks :)
aixi
Postitusi: 86
Liitunud: 22 Jaan 2009, 19:22

Re: Hulgimüük - Alibaba.com

Lugemata postitus Postitas aixi »

Et suuliselt deklareerimine helistan siis tolli või.
Vasta