Categories
Aktsiad, börs ja omakapital

Revolut investeerimisäpiga tasuta investeerimine

NB! Peale artikli kirjutamist on Revoluti tasud ja tingimused muutunud. Soovitan enne kasutamist kehtivad tingimused üle vaadata.

Revolut kasutajakogemusest natuke

Täiendus 15.10.2020.

Olen tänaseks natukene kaubelnud ja testinud Revoluti pakutavat teenust. Nüüdseks on silma jäänud päris mitmed puudused, mida esmapilgul ei täheldanud.

Revoluti puudused, mis on mind kasutajakogemuse käigus häirinud:

 • Avastasin, et need lisapaketid kujutavad endast minimaalselt aastast kohustust. See ei ole esmapilgul selge ja tundub eksitav.
 • Valuutavahetuse puhul ei kuvata kuskil, kui palju su vahetamise pealt tasu võetakse. Tehing läheb käiku ja kogu lugu. Ma tegelikult isegi ei leidnud kuskilt seda summat, mis tasudeks läks. Ilmselt lihtsalt kurss on kehvem.
 • Krüptoraha ostu puhul ei kuvata samuti eelnevalt tasusid. Kui mõtled, et vajutad tehingu tegemise nupule ja näed kinnitamislehel kogu vajaliku info ära, siis eksid. Nii kui “Buy now” nupule vajutad, läheb tehing automaatselt täitmisele.
Krüptoraha ostmine Revolut äpi kaudu
Kogu info, mis sa enne krüptoraha ostmise tehingut näed.
 • Aktsiate hinnagraafikud kiiluvad tihtipeale kinni ja ei uuene enne, kui oled äpi korraks kinni pannud ja uuesti avanud. Isegi see ei aita alati. Näiteks all pilt keset börsipäeva tehtud Tesla 5 aasta ja 6 kuu graafikust. Kusjuures teksti järgi oleks nagu börs koguni suletud.
 • Seda on keeruline tõestada, aga tundus, et korduvalt tehti tehinguid omajagu turuhinnast kehvema hinnaga.
 • Lisaks tasub arvestada, et mobiiliäpi kaudu börsil kauplemisel võib keset kõige põnevamat hetke börsipäeval juhtuda selline asi, nagu alumisel pildil näha.
Revoluti äpp uuendab ennast kesest börsipäeva.
Revoluti äpp teeb keset börsipäeva uuendust. Päris mitu head minutit järjest.

Ülevaade Revoluti investeerimisäpist

Revolut avas oma investeerimisteenuse ka eestlaste jaoks. Mida see endast kujutab ja mis võimalusi pakub? Vaatame lähemalt.

Revolut investeerimisäpi esileht
PlussidMiinused
3 tasuta aktsiatehingut kuusKauplemiseks ainult piiratud valik USA aktsiaid
Kiired ja tasuta sisse-/väljamaksedAktsiaosade likviidsus teadmata
Võimalik osta aktsiate osi ehk investeerida alates $1Aktsiaosade puhul lõplik hind enne tehingut teadmata
W8-BEN kasutamineMax $10 000 või 500 aktsiat ühe tehinguga korraga
Tehingute pdf/excel raportAktsiaosade puhul stop lossi kasutada ei saa
Tasuta/soodne valuutavahetusAktsiate kolimine teise maakleri juurde keelatud
Veebikeskkond puudub
 2FA lisaturvalisuse jaoks puudub
 Natukene kahtlane omanike taust
 Kontosid pannakse pikaks ajaks ilma põhjenduseta kinni
 Otseselt investeerimiskontot kasutada ei saa*

Millesse saab investeerida?

Tesla aktsia ostmine Revolut äpi kaudu.
Tesla aktsia ostuorder 0,00629368 aktsia ostmiseks.

Tänase seisuga on valikus kolm varianti:

 1. Aktsiad
 2. Krüptoraha
 3. Väärismetallid

Lisaks investeerimisele on ka hunnik muid igapäevase pangandusega seotud võimalusi, nagu pangakaart ja arvete maksmine. Sellele antud artiklis ei keskendu.

Järgnevalt kõigist investeerimise/kauplemise valikutest lähemalt.

1. Revolut kaudu aktsiatesse investeerimine

Investeerimiseks ja kauplemiseks on hetkel valikus ainult USA aktsiad. Numbriliselt on neid orienteeruvalt 800+-50 ja need on Revolut omalt poolt ise välja valinud.

Teisisõnu, valik on üsna piiratud. Ühtegi ETFi ega fondi valikus ei ole. Kuulduste järgi on muud turud ja ETFid plaanis lisada. Iseasi, kas ja millal need eestlaste jaoks kättesaadavaks muutuvad.

Kauplemisele kehtivad PDT piirangud.

Aktsiatega kauplemise tasud

Revolut nõuab 5% puhvrit aktsiahinnale
Revolut hoiatab, kui üritad investeerida liiga palju, nii et tehingutasudeks raha ei jätku.

Mõned tehingud kuus saab teha tasuta. Täpsem arv sõltub sinu valitud paketist.

Kui tasuta tehingud on tehtud, siis rakendub iga tehingu pealt fikseeritud tasu 1€. Lisaks võetakse väikest haldustasu 0,01% / 12 iga kuu lõpus sinu portfellimahu pealt.

StandardPremiumMetal
Tasuta aktsiatehinguid3 tk/kuus8 tk/kuuspiiramatult
IBAN kontoxxx
Kuutasu0 €7,99 €13,99 €

Abimaterjalide all on ka ära mainitud SEC ja FINRA tasud (päris mitme komakohaga number aktsia kohta), mille puhul jääb segaseks, kas ja kes seda maksma peab.

Kuigi USA börsil rakendatakse T+2 reeglit, siis aktsiatehinguid saab rahaga teha koheselt. Raha välja võtmiseks peab siiski need kaks päeva ära ootama. Võimendust hetkel ei pakuta.

Vt allpool ka Valuutavahetus peatükki.

Aktsiate osad

Revolut pakub muuhulgas sellist toredat võimalust nagu aktsiate osade ostmist (fractional shares). See tähendab, et kui sa soovid osta $500 maksvat aktsiat, siis võid soovi korral seda osta $1 eest ja saad omale 0,002 aktsiat.

Kuna aktsiaosadega avalikul turul kaubelda ei saa, siis võib nendega kaasneda veidi suurem likviidsusrisk. Muidugi USA börsi suuremate ettevõtete puhul ma väga ei muretseks 0,2 aktsia müümise pärast.

Minimaalne tehingusumma peab olema vähemalt $1 ja minimaalne aktsia osa võib olla 0,00000001. Samas on ka maksimaalne ühe tehingu summa ehk $10 000 või maksimaalselt 500 aktsiat.

Osade kaupa ostes ja müües hinda määrata ei saa. Tehingud lähevad käiku turuhinnaga. Samuti ei ole võimalik sellisel juhul kasutada stop-lossi.

Lisaks võib sellega kaasneda ka muid probleeme. Näiteks kui omad 0,00000001 aktsiat, mis maksab 1 sendi dividende, siis see ümardatakse nulli peale ja jääd dividendist ilma.

Omandiõigus

Revoluti poolt kasutatav maakler ja varahaldur on DriveWealth LLC, seega Revoluti pankrott ei tohiks sinu portfelli teoorias mõjutada.

DriveWealth LLC on SIPC liige, mis annab lisakaitse probleemide korral. Kuigi tüüpiliselt antakse ühe maakleri pankroti korral klientide varad lihtsalt mõnele teisele maaklerile hallata.

Kui sa omad ainult mingit osa aktsiast, siis sa ei ole juriidiliselt selle aktsia omanik. Küll aga on sul võimalik sellegipoolest soovi korral aktsionäride koosoleku teemade üle otsustada.

Aktsiate (eriti aktsiaosade) ülekandmine mõne teise maakleri juurde ei ole lubatud.

Investeerimiskonto ja maksud

Revolut tax ID sisestamine
Eestlaste tax ID on isikukood.

Kauplemiskonto avamise käigus laseb äpp kohe väga lihtsalt ära täita W-8BEN vormi. Nii maksad USA dividendidelt 30% asemel 15% tulumaksu.

Revolut avab sulle sinu isikliku IBAN konto ja Revolut omab ka pangalitsentsi. Paraku kasutab pangalitsentsi Revoluti Leedu juriidiline keha, aga IBAN konto avatakse sulle Suurbritannia kehas.

Seega tundub, et hetkel otse investeerimiskontot siiski kasutada ei saa.

* Võimalik, et siin kirjeldatud meetodi rakendamine võiks toimida, kuigi nüansse on palju ja kindel olla ei saa.

Tundub, et tulude deklareerimise jaoks saab täiesti viisaka raporti alla laadida pdf või exceli kujul, nii et ei pea telefonist käsitsi järge ajama. Küll aga tuleb ise vastavad kanded käsitsi tuludeklaratsioonile lisada.

Valuutavahetus ja tasud

Valuutavahetus toimub keskpanga kursi järgi. Katsetuseks tegin 10€ vahetuse ja sain $11,84. Keskpanga kurss oli sel ajal kusagil 1,1846 kandis.

valuutavahetus Revolut investeerimisäpi kaudu
Valuutavahetuse puhul pead ise käsitsi katsetama, kui palju dollareid oma eurode eest saad. Vahetatavat väärtust eurodes sisestada ei saa. Kusjuures kurss muutub reaalajas.

Standard kasutajale kehtib tasuta valuutavahetusele piirang 1000 € kuus. Kui vahetad üle selle valuutat, krüptot või väärismetalle, siis lisandub ületavale summale 0,5% tasu.

Lisaks on nädalavahetusel valuutavahetusele kehtestatud 1% tasu. Väärismetallide vahetuse eest tuleb aga maksta 2,25% tavalise 1,5% asemel.

Metal ja Premium plaani kasutajatel seda lisatasu ja piiranguid ei ole.

2. Krüptorahadega kauplemine

Aktsiate kõrval on võimalik oma raha paigutada ka eksootilisemasse kraami. Näiteks saab osta krüptoraha. Tänase seisuga on valikus sellised krüptovaluutad:

 • Bitcoin (BTC)
 • Litecoin (LTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Stellar (XLM)
 • Ripple (XRP)

Nende ostu- ja müügitehingute eest võtab Revolut 2,5% (Standard kasutaja) või 1,5% (Premium ja Metal pakett) tasu, mis on vahetuskursile juurde lisatud. Tehingute tegemiseks kasutatakse Bitstamp turgu.

Tasub siiski arvestada, et Revolut kaudu krüptoraha ostes ei kuulu see reaalselt sulle (vt siit esimest punkti). Vähemalt esialgu ei saa seda isegi Revolut portaalist välja kanda omaenda walletisse.

Vt ka Valuutavahetus peatükki.

3. Väärismetallid

Soovi korral saab oma portfelli võtta ka väärismetalle. Seal on küll kaupvara nime all sektsioon, aga hetkel on seal ainsaks valikuks kuld (XAU) ja hõbe (XAG).

Revolut kaudu kulda ja hõbedasse investeerimine.

Nende ostu- ja müügitehingute eest võtab Revolut 1,5% (Standard kasutaja) või 0,25% (Premium ja Metal pakett) tasu, mis on vahetuskursile juurde lisatud. Standardpaketile kehtib ka eraldi tariif nädalavahetusel, kus vahendustasu on 2,25%.

Tingimuste järgi ostab Revolut väärismetalle sellises koguses, nagu kasutajad seda osta soovivad ning ladustab seda mingi finantsasutuse juures.

Sul ei ole õigust seda füüsilisel kujul endale küsida. Revoluti pankroti korral müüakse väärismetallid maha ja kantakse sinule sinu osa saadud rahast.

Vt ka Valuutavahetus peatükki.

Kasutajakogemus (UX)

Kasutajakogemuse koha pealt olen kahe vahel. Konto avamine ja kogu protsess on tegelikult väga lihtne. Samuti on erinevate funktsioonide üles leidmine ja kasutamine üsna lihtne.

Samas, korduvalt jäin kuskile ekraanile lukku, kust tagasipääsu ei leidnud. Ei olnud mingit kohta, kust menüüd lahti teha või ekraanile avanenud lehte kinni panna. Tuli äpp sulgeda ja uuesti avada.

Lisaks tundub 4-kohaline PIN natukene ebaturvaline. 2FA seadistust neil pole. Küll saab PIN toksimise asemel kasutada sõrmejäljega identifitseerimist. Kui tahad väljamakset teha, siis saad telefonile kinnitamiseks eraldi sõnumi. Kuigi olukorras, kus keegi su telefonis olevale äpile ligi on saanud, ei ole see teab mis lisaturvalisus.

Klienditugi olevat ka suhteliselt kasutu. Minu üks kogemus piirdub sellega, et reaalne inimene pidi mulle 1 min pärast kirjutama, aga kulus üle tunni. Seejärel sain sama küsimust erineva nurga alt neli korda küsida, enne kui lõpuks sellele küsimusele vastati.

Veebikeskkond puudub

Veebikeskkonda Revolutil pole. Võimalik, et see minu kiiks, aga mobiilist on ikka jube tüütu oma portfellist ja tehingutest mingit ülevaadet saada.

Revolut investeerimisportfelli ülevaade
Selline näeb välja sinu investeerimisportfelli ülevaade Revolutis.

Isegi mobiiliäpist Revoluti kontole sissemakse tegemine oli juba tüütu protsess. Iga kord kui Revoluti äpp ei olnud enam aktiivne valik, tuli see uuesti autoriseerida.

Revolut üksiku investeeringu detailvaade
Konkreetse tehtud investeeringu detailvaade Revolut äpis.

Ja see korduv info kopeerimine Revoluti äpist LHV äppi põhjustas vähemalt ühe korra LHVs sisestatud info aegumise ja nullist alustamise. Tõsi, ülekandeks vajaliku info saab tegelikult sealt üsna mugavalt ka omale meilile saata.

Sisse- ja väljamaksed

Väljamakse Revolut kontolt
SEPA maksed on tasuta.

Sisse- ja väljamaksete pealt Revolut reeglina tasu ei võta. Erandiks, kui teed sissemakse mingi krediitkaardi pealt, mille kasutamine tekitab tasusid. SEPA makse on igatahes tasuta ja LHVst oli sekunditega kohal. Valikus on veel deebet- ja krediitkaardid ning Apple pay.

Väljamakse toimub samuti välkmaksena ja ilma tasudeta. Kuigi see pole nii intuitiivne, kui lootsin. Sissemakse jaoks vajalik info on kohe kiirelt esilehel leitav. Väljamakse jaoks pead üles otsima koha, kus saab teistele ülekandeid teha. Sealt siis lisad oma pangakonto saajaks ja teed ülekande.

Kokkuvõttes

Väikeste summadega investeerimiseks on ta kindlasti hetkel kõige soodsam lahendus. Kui nad lõpuks ETFid ka platvormile toovad, siis võib osutuda arvestatavaks konkurendiks LHV Kasvukontole.

Kui sul tekib tahtmine väikeste summadega (nö lotopileti raha) spekuleerida ja näiteks Teslat osta, siis Revolut on selle jaoks samuti hea lahendus.

Suuremate summade puhul (ca 1000 €+) hakkavad juba tasud mängu tulema. Võid omale exceli lahti teha ja välja arvutada, kas tasub mingi pakett võtta või vahetus- ja teenustasusid maksta ning võrrelda alternatiividega.

Tulude deklareerimise osas ma pole veel näinud, milline see dividendide ja tehingute raport konkreetselt välja saaks nägema. Siiski tundub, et exceli või pdf kujul saab suhteliselt hea ülevaate kätte.

Revolut näidisraport
Suhteliselt hea ülevaatega raport, kuigi siin pole veel näha, kuidas dividendid kajastatud saavad.

Investeerimiskonto võimaluse puudumine on esialgu ikkagi tõsiseks miinuseks.

Muus osas on esmamulje täna täitsa positiivne. Selline hinnasurve aktsiatehingute tasudele on meil siinmail igati teretulnud.

Kuidas sulle Revolut tundub? Kas julgeksid seda investeerimiseks kasutada?

PS! Mäletad seda kommentaari halva klienditeeninduse kohta eespool? Revolut on kuulduste järgi ka üsna massiliselt kontosid kinni pannud. Siis ilmneb kehv klienditeenindus eriti hästi. Siin üks mitmetest kohtadest, kus teemat arutatakse. Tundub sarnane Skrilli ja PayPaliga.

6 replies on “Revolut investeerimisäpiga tasuta investeerimine”

Googeldasin aga ikka erilist selgust ei saanud, et kuidas see osade kaupa kauplemine toimib. Kas reaalne aktsiatehing ikka toimub? Näiteks kui ostan 0,001 osa Tesla aktsiast siis reaalse tehingu toimumiseks peab olema sel hetkel ostja(d) ka ülejäänud 0,999-le.

Siin tulebki mängu see artiklis mainitud likviidsuse teema. Maakler on nö turutegija rollis ehk tema ostab ja müüb enda nimel neid aktsiaid vastavalt vajadusele.

Lihtsustatult kujutan ette, et kui sina tahad omale 0,001, siis võimalik, et ta koheselt ei tegutse, vaid ootab, kuni ostusoove on vähemalt 0,xx kogunenud ja seejärel ostab 1 aktsia. Ülejääk jääb siis tema nimele, mida ta vastavalt vajadusele ostab/müüb. Või ootab, kuni portaalis keegi tahab müüa osakuid ja viib need orderid börsiväliselt omavahel kokku. Kuigi arvestades, et kauplemisel on üsna piiratud kogus suurte ettevõtete aktsiaid, siis ei imestaks kui neil on endal kontol mingi varu neist kõigist olemas, mida siis pakkumise-nõudluse põhjal kuidagi korrigeeritakse.

Kui tahad täpsemalt lugeda, siis üldised põhimõtted olid kuskil seal investeerimislepingute sees kirjas (maakleri omades, kui ma nüüd õigesti mäletan). Kuigi ka need on pigem üldised põhimõtted.

Kasutan Revolut-i üle aasta. Mulle kui pisi-kasutajale üldiselt meeldib. See pank on pigem väikeste summadega hangeldamiseks hea. Pole pangakaardi kuutasu, ei ülekande tasusi ja sulli saab 200€/kuus tasuta iga panga-automaadist võtta ja kui kutsud teisi kasutajaks registreerima oma koodiga saad ka boonusraha. Varem saatsid kaarti ka täiesti tasuta postkasti.
Investeerimiseks on küll liiga kahtlane koht, eriti kui kontosi suletakse ja klienditeenindus ei vasta. Google Play 1 tärni kommentaarid pea kõik selle sisuga. Nad on muidugi ka kiiresti kasvanud ning seega kõik süsteemid ei jõua järele ja vahest ei tööta (poes järjekorras maksed ei toimi või panga-automaat ei tuvasta kaarti, isegi siis kui Status Centre – https://www.revolut.com/system-status – näitab “All systems operational”).
Kontode sulgemisele aitab vb ka kaasa see, et tegemist on pättide ühe lemmik pangaga. Näiteks saab seda vabalt aastaid kasutada kui sul kohtutäiturid kaelas või oled tagaotsitav Eestis, muretsemata Eesti seadusesilmade üle. Tuludeklaratsiooni esitama ei pea. Jah algul peab küll tegema ühe kande ühelt oma kontolt, milleks sobib vabalt näiteks Saksa N26 panga konto, mida saab ka teha siis kui siin silmini võlgades.
Kui hunniku pappi peale kannad võib konto kinni minna, sest sulid just nii teevadki ja hakkavad kohe raha edasi hajutama. Muide mul viimased korrad on Swedbank-ist ka rahad sekunditega kohale jõudma hakanud.
Jutt pole küll Revolut-ga investeerimisest, sest ise seda teha ei julgeks 🙂 Need viimased äpi versioonid 7.0 ja üles suruvad investeerimist peale. Ise downgradisin 6.36 peale, mis on enamike kasutajate arvates palju parem. Revol nii, et mida vanem äpi versioon, seda parem. Vanemad ver. selgemad, kena graafikuga ja ilma Junior ja investeerimis reklaamideta Kahjuks alla 6.0 ver. ei tööta enam.

Oleks samuti küsimus, kas investeerimiskontoga Revoluti kasutada ei saa? Kas midagi on selles osas muutunud või selgunud?
Kuidas sel aastal deklareerisid (kui midagi oli vaja deklareerida?)
Endale tundub hetkel päris mõistlik lahendus ja ootan ka ETF’de võimaluse lisamist, kuigi kiire Google näitas, et seda lähiajal veel pole plaanis lisada :(.

Kopeerin Investeerimiskonto ülevaate alt:
Kas saan Revolutis tehtud investeeringuid investeerimiskonto all deklareerida?

Revolut võttis 2021. aasta veebruaris kasutusele oma pangalitsentsi. Sellest hetkest alates, kui sinu konto on üle liigutatud pangalitsentsiga asutuse poolt väljastatud IBANile, saad seda deklareerida investeerimiskontona (järgmise aasta tuludeklaratsioonis märgid ära).

Varasemalt tavasüsteemi kaudu tehtud investeeringuid investeerimiskonto süsteemi üle tuua ei saa.

NB! Krüptorahad ja kaupvarad (commodities) kõigi eelduste kohaselt IK süsteemi ei sobi. Kanded sinna kontodele tuleb ilmselt lugeda IK väljamakseteks.

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.