Categories
RahaRaadio saated

RR049 – Tuleva pensioniühistu ja Tõnu Pekk

Tuleva asutajaliige Tõnu Pekk

Tuleva pensioniühistu on saate lindistamise hetkeks kokku saanud juba enam kui 2/3 nii soovitud liikmete arvust kui ka 3 miljonilisest eurost algkapitalist. Raha ja liikmete arvu taha asi kindlasti enam ei jää!

Sellega seoses on viimane võimalus soovi korral Tuleva algkapitali panustamiseks hiljemalt 31. oktoobril, ehk juba paari päeva pärast, mis omakorda suurendas küsimuste hulka, mis minuni Tuleva kohta jõudis.

Kuna meile meeldib asju efektiivsemalt teha, kui ükshaaval kõigile eraldi vastates, siis kogusime kuulajate ja lugejate küsimused kokku ning käesolevas RahaRaadio saates aitas Tuleva esindaja Tõnu Pekk meil neile vastused leida.

Muuhulgas rääkisime:

  • Mis Tuleva on ja milleks seda üldse vaja?
  • Kes sellega liituma peaks ja miks?
  • Millesse Tuleva pensionifond investeerima hakkab ja kuidas see protsess välja hakkab nägema?
  • Millist kasu saab algkapitali investeerimisest ja millised on sellega kaasnevad riskid?
  • Kas Tuleva kavatseb LHV väljahõigatud madalama haldustasuga pensionifondi kõrval ka enda tasusid langetada?
  • Milliseid muudatusi Tuleva abil veel teha võiks meie pensionisüsteemis?
  • Ja veel mõned teemad, mida kuuled juba saatest endast.

Head kuulamist!

P.S. Diskleimerina mainin ära, et plaanisin enne saadet ka Tulevaga liituda, aga jätsin liitumise igaks juhuks siiski peale saadet. Äkki saan otsust mõjutavat uut infot teada. Praeguseks hetkeks olen liitumisavalduse teinud ja plaanin investeerida väikese summa ka algkapitali.

Majanduslikus mõttes ei ole minu jaoks vähemalt lühiajaliselt tegemist just väga tulusa tehinguga, kuna aktiivselt palgatööd ei tee, mujalt saaksin täna paremat tootlust ja II sambasse kogunenud summa midagi märkimisväärset ei ole.

Samas täidab see algkapitaliinvesteering minu portfellis kahte rolli: 1) nö moraalne roll ehk toetus Tuleva ettevõtmisele, mis võib anda täitsa arvestatava panuse minu suure eesmärgi saavutamisele (iga teine Eesti pere finantsvabaduse suunas mõtlema ja liikuma) ja 2) väike osa portfellist, mis jääb stabiilselt indeksisse koos potentsiaalse lisateenistusega ja mida mul pole võimalik nii pea maha müüa (varasem kogemus näitab, et mulle meeldib ikkagi liiga kergelt maha müüa, kui piisavalt kiiresti ei kasva ja midagi huvitavamat silmapiiril 🙂).

Aita meil jõuda rohkemate kuulajateni ja jäta iTunesis oma aus hinnang ja/või tagasiside.

Lingid ja ressursid:

Muusika: Greg Kuehn

5 replies on “RR049 – Tuleva pensioniühistu ja Tõnu Pekk”

Ütleme, et 20 aastat olen Tuleva kaudu II sambasse investeerinud ning juhtub õnnetus. Kas kogutud pensionivara, kasum on pärandatav?

Nagu ka saates mainitud, siis pensioni osas ei ole mingit vahet, kas tegemist Tuleva, LHV, SEB või mingi muu II sambaga. Kõigile kehtivad täpselt samad regulatsioonid. Seda ka pärandamise osas.

Minule teadaolevalt on täna seis selline, et kui enne pensionileminekut midagi juhtub, siis on II sammas pärandatav. Kui aga pensionile oled läinud ja selle sunniviisilise kindlustuslepingu sõlminud, siis ei ole sul enam midagi pärandada.

Mis neil ühist on? Peale selle, et mõlemad ehk asukohana on Eestis?

Minu teada pole Bondora kunagi üritanud ei pensionifondi luua ega ka ühistuna tegutsenud, nii et ei saa küsimuse sisust kahjuks aru.

P.S. Minu teada Bondora on ka täna veel täitsa elus.

Väga hariv saade oli.Parim mis üle pika aja kuulnud olen.Kuigi ise Tulevaga liituda ei kavatse,kuna Tulevad tulevad ja lähevad,aga siiski Tõnu Peki jutt oli väga muljet avaldav,nad teavad ikka päris täpselt mida teevad ja ega siis muud kui edu.

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.